Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Telefony się urywają

09.02.2010 00:00 izis
Bezpłatne kursy cieszą się ogromną popularnością.
Marklowickie Stowarzyszenie Kobiet oraz Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Radlina zaprosiły do udziału w projekcie ,,Wiedza oknem na świat”. Chyba  jednak nikt nie spodziewał się aż tak ogromnego zainteresowania. Odkąd rozeszły się informacje, telefony wprost się urywają. Zainteresowani dzwonią albo zgłaszają się do Urzędu Gminy w Marklowicach (pokój 115). – Chcę się dokształcać, jestem na emeryturze, mam czas – wyjaśniła Anna Juraszek z Marklowic, która właśnie przyszła zapisać się na kurs komputerowy dla początkujących. – Chcę poznać komputer, tak jak moje wnuki. Trzeba iść z duchem czasu – uśmiecha się pani Anna. 
 
Dla każdego coś ciekawego
 
Projekt „Wiedza oknem na świat” to wspólna inicjatywa obu kobiecych stowarzyszeń z Marklowic i Radlina. Główną autorką jest Jolanta Tomaszewska, prezes Marklowickiego Stowarzyszenia Kobiet. Pomagała jej m.in. Katarzyna Kujawska z radlińskiego Urzędu Miasta – Poprosiłyśmy księży w obu marklowickich kościołach o podanie informacji, rozwiesiłyśmy ulotki i plakaty. Odzew przerósł nasze oczekiwania. Zainteresowanie bezpłatnymi kursami jest ogromne  – mówi prezes Tomaszewska. Chętni mają do wyboru techniki szybkiego uczenia się, kurs komputerowy dla początkujących, kurs języka angielskiego dla początkujących, kurs bukieciarstwa i stylizacji paznokci. Kursy i warsztaty odbywać się będą przez cały rok w Marklowicach i w Radlinie. Do udziału zgłaszać się mogą wszyscy, w różnym wieku, zarówno kobiety  jak i mężczyźni, pracujący, jak i bezrobotni.
 
Od materiałów aż do badań
 
W ramach kursów uczestnicy mają zapewnione m.in. bezpłatne materiały szkoleniowe do kursu szybkiego uczenia się, języka angielskiego oraz komputerowego, materiały niezbędne do przeprowadzenia kursów bukieciarstwa i stylizacji paznokci, a w przypadku tego ostatniego zapewnione będą nawet badania dermatologiczne. Pieniądze na realizację projektu pozyskano ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013, Unii Europejskiej. Wartość projektu to 47 tys. 490 zł.
 
(izis)
  • Numer: 6 (483)
  • Data wydania: 09.02.10