Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Brasilia do ataku

02.02.2010 00:00 art
Znany z występów w Wiśle Kraków i Pogoni Szczecin 32-letni Brazylijczyk zawodnikiem Odry.
Brasilia przyjechał do Wodzisławia w sobotę, a już dwa dni później, w poniedziałek 1 lutego, podpisał półroczny kontrakt. W ostatnim czasie występował w południowokoreańskim klubie Jeonbuk Hyundai Motors, z którym wygrał azjatycką Ligę Mistrzów. – To zawodnik, który w swoich klubach zawsze grał o coś. Z reguły były to tytuły mistrzowskie. U nas będzie grał o utrzymanie Odry w lidze – przedstawił nowego gracza Ireneusz Serwotka, prezes Odry. – Cieszę się, że wróciłem do Polski. Teraz jestem sercem za Odrą. Wiem, że sytuacja klubu jest trudna, ale widzę też że władze klubu robią wszystko by uniknąć spadku – mówi Brasilia, który zarazem przyznaje, że do transferu przekonał go Mauro Cantoro. – Mauro powiedział mi, że klub znajduje się w ciężkiej sytuacji, ale utrzymanie jest na pewno możliwe i warto podjąć to wyzwanie – dodaje nowy zawodnik.
 
Brasilia to szósty zawodnik, który tej zimy wzmocnił Odrę. I nie ostatni. Jeszcze w tym tygodniu Odra podpisze kontrakty z kolejnymi dwoma zawodnikami, Czechem Filipem Luksikiem i Gruzinem Kobą Szalamberidze. Ale nie będą to prawdopodobnie wcale ostatnie wzmocnienia. – Być może po obozie przygotowawczym podpiszemy również kontrakt z Nigeryjczykiem Kalu. Do tego konieczne jest wzmocnienie defensywy, więc jeszcze przyjdzie do nas jeden lub dwóch obrońców. Nazwisk jednak na razie nie zdradzę – powiedział Dariusz Kozielski, spec od transferowych hitów Odry.
 
(art)
  • Numer: 5 (482)
  • Data wydania: 02.02.10