Brenna pokonana

02.02.2010 00:00 art
Jak grały koszykarki „Olimpii” Wodzisław?
Młodziczki starsze ŻKK „Olimpia” Wodzisław nie miały problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli MUKS-u Brenna. Koszykarki ŻKK wygrały bez problemu to wyjazdowe spotkanie 65:40. Z dobrej strony pokazała się zwłaszcza Angelika Drozd, która zdobyła 16 punktów. Dobry mecz rozegrały również Wiktoria Dziuba i Julia Karwot, które zdobyły odpowiednio 12 i 9 punktów. Młode koszykarki zagrały koncertowo zwłaszcza w drugiej kwarcie, gdzie dały rywalkom zdobyć zaledwie 2 punkty. Równie dobra była kwarta ostatnia, w której wodzisławianki zdobyły aż 25 punktów.

Trudniejsze zadania miały młodziczki młodsze, które na wyjeździe zmierzyły się z wyżej notowanym od siebie UKS-em 27 Katowice. Wynik 77:35 dla Katowic mówi sam za siebie. Koszykarki „Olimpii” równorzędną walkę zdołały nawiązać tylko w kwarcie drugiej, wygranej 13:12 przez ŻKK. W pozostałych kwartach katowiczanki nie pozostawiły złudzeń swojemu rywalowi i pewnie zwyciężyły.

Dwa punkty bez konieczności wychodzenia na boisko zainkasowały kadetki ŻKK. Rywal „Szesnastka” Częstochowa nie dojechał na mecz i „Olimpii” przyznany został walkower 20:0.

• Numer: 5 (482)
  • Data wydania: 02.02.10