Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Trzech z najwyższej półki

20.10.2009 00:00
Radlińskie Towarzystwo Kulturalne przyznało doroczne wyróżnienia.
Teodor Piecha, nauczyciel fizyki i przewodnik górski, Eryk Holona, naukowiec, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Opolskim, autor publikacji historycznych o Radlinie, m.in. o parafii w Biertułtowach oraz Andrzej Likos, założyciel i przewodniczący klubu kolarskiego okół Radlin są tegorocznymi laureatami wyróżnienia Quality. Otrzymali je w niedzielę podczas XI Radlińskich Spotkań z Kulturą. Gala odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury.
 
Nigdy nie chciałem stąd wyjeżdżać
 
Wojciech Bednorz, prezes Radlińskiego Towarzystwa Kulturalnego, odczytując na scenie laudację przyznał, że kapituła jednomyślnie zaakceptowała kandydatury tych mężczyzn do wyróżnienia. To kandydaci najwyższej próby. – Nigdy nie chciałem być wyróżniany, a teraz jestem na pierwszym planie. Dlatego czuję zażenowanie, ale i dumę. Najlepsze lata mojego życia oddałem innemu miastu, Opolu. Ale zawsze chciałem przekazać cząstkę moich umiejętności przyjaciołom stąd. Nigdy nie zamierzałem stąd wyjeżdżać. To wyróżnienie jest jakby zobowiązaniem i wyzwaniem. Nie wiem, czy będziemy w stanie my wszyscy wyróżnieni temu podołać – mówił ze sceny Eryk Holona.
 
Nagrody także dla uczniów
 
Podczas uroczystości wyróżniono także najlepszych uczniów biorących udział w konkursie „Znam Moje Miasto”. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza nazywała się „Powstania śląskie w Radlinie i regionie”. Tutaj w kategorii uczniów klas podstawowych 4 – 6 pierwsze miejsce zajęli Paweł Szemiel z SP 3 i Radosław Czekański z SP 4. Wśród gimnazjalistów i licealistów zwyciężyła Elżbieta Otawa z Gimnazjum nr 1. Druga część konkursu nazywała się „II wojna światowa w Radlinie i regionie”. Wśród uczniów klas podstawowych 1 – 3 najlepszy był Rafał Polnik z SP3. Kategorię klas 4 – 6 wygrał Artur Nowak z SP 3. W gronie gimnazjalistów i licealistów zwyciężyła Magdalena Pawłowska z G1. Imprezę zamknął porywającym występem zespół Carrantuohill. Rybnicko–żorska grupa grająca muzykę irlandzką zaprosiła do występu wieloletniego przyjaciela, wokalistę i gitarzystę Boba Bales’a oraz tancerki Annę i Julię z grupy Reelandia. Dziewczyny dały popis tradycyjnego tańca irlandzkiego.
 
(tora)
  • Numer: 42 (467)
  • Data wydania: 20.10.09