Krajowa czołówka młodych szpadzistów zawitała do Radlina

13.10.2009 00:00
W miniony weekend w Radlinie odbył się III Memoriał Pawła Ratajczaka, czyli Ogólnopolski Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na dwudniowe zawody przyjechała do Radlina rekordowa liczba szermierzy. Na planszach wystąpiło w sumie 356 zawodników z 37 klubów z całego kraju. Wśród nich nie zabrakło medalistów Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych. Przedstawiciele radlińskich klubów medali co prawda nie zdobyli ale ich występ trenerzy oceniają pozytywnie. – Szczególnie cieszy nas dobra postawa zawodniczek 14-letnich. To dziewczyny, które wkrótce powinny na stałe zadomowić się w czołówce – mówi Krzysztof Urbański, organizator zawodów i trener TS Górnik Radlin.

Szkoda walki o awans

Szpadziści rywalizowali ze sobą w 3 kategoriach wiekowych. Wśród juniorek młodszych wygrała Barbara Rutz z AZS AWF Wrocław. Na miejscu 10-tym zawody ukończyła Mirosława Gojny, a na 14-tym Aleksandra Stachurska – obie to zawodniczki TS Górnik Radlin. Wśród młodziczek wygrała Anna Stanuch z UMKS Kusy Szczecin. Dobre 5-te miejsce zajęła Paulina Ptaszyńska z UKS Trójka Radlin. - Ogółem może być. Trochę szkoda ostatniej walki o awans do półfinałów. Przegrałam minimalnie 9:10. Obsada finału zaskoczyła mnie. Faworytki przegrały półfinały i zajęły trzecie miejsce – mówiła na gorąco Paulina Ptaszyńska.

W najmłodszej kategorii wiekowej do lat 11 wygrała Wiktoria Skrzypczak z UMKS Kusy Szczecin.

Niezły wynik Mateusza

Wśród chłopców w kategorii junior młodszy wygrał Mateusz Antkiewicz z Muszkietera Gliwice. Dobrze spisał się Mateusz Rok z TS Górnika Radlin, który zajął miejsce 8. Jego klubowi koledzy Tomasz Wróblewski i Marek Zabawa ukończyli zawody na miejscach odpowiednio 11 i 12-tym. Kategorię młodzików wygrała Patryk Szlama z  Piasta Gliwice. 12-te miejsce zajął Daniel Marcol z UKS Trójka Radlin, zaś 13-ty był jego klubowy kolega Jakub Ciurko. W najmłodszej kategorii wiekowej wygrał Wojciech Kolańczyk z UKS Irwin Manieczki. Na najniższym miejscu podium znalazł się Bartłomiej Cichaczewski z UKS Trójka Radlin.

• Numer: 41 (466)
  • Data wydania: 13.10.09