Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Jesień się zaczyna

06.10.2009 00:00
Połomski ośrodek kultury zorganizował koncert „Cztery pory roku z Vivaldim” Muzyką.

Jesienny koncert, wprawdzie nie „na dwa świerszcze i wiatr w kominie”, jak śpiewa Elżbieta Adamiak, ale za to z udziałem Kwartetu Bramy Morawskiej, odbył się w miniony wtorek, 29 września, w Połomi. Gospodarzem imprezy zatytułowanej „Cztery pory roku z Vivaldim” był Wiejski Ośrodek Kultury i Rekreacji. – Motywem przewodnim jest dzisiaj muzyka Vivaldiego, która skojarzyła mi się tytułem realizowanego przez nas projektu „Cztery pory roku z ośrodkiem kultury w Połomi” dofinansowanego ze środków publicznych Urzędu Gminy w Mszanie – powiedziała Maria Małysz, dyrektor WOKiR-u w Połomi.

Koncert jest jedną z imprez w tym całorocznym projekcie, a kolejne to m.in. grzybobranie, wyjazd do operetki w Gliwicach, Biesiada Rzymska oraz spotkanie opłatkowe.

Kwartet Bramy Morawskiej wystąpił w Połomi w składzie: Klaudiusz Rosół (skrzypce), Violetta Marecka (wiolonczela), Dariusz Wala (klarnet) oraz Andrzej Rosół (fortepian). Muzykom towarzyszyły solistki: Grażyna Jędrzejewska (sopran, Operetka Śląska w Gliwicach) oraz Sabina Olbrich (sopran, Opera Śląska w Bytomiu).

Koncert połączony był z wystawą fotograficzną. Autorzy pięknych zdjęć z wędrówek po Bieszczadach to Krzysztof Łapka, Andrzej Wiśnik, Dawid Fus z Rybnika oraz Piotr Kulik, rybniczanin z pochodzenia na stałe mieszkający w Anglii. Dzięki tym zdjęciom goście koncertu w Połomi mieli okazję zobaczyć zmieniające się pory roku w najbardziej dzikich, polskich górach. Slajdy prezentował Krzysztof Łapka, członek Grupy Fotograficznej Indygo, autor wielu znakomitych wystaw fotograficznych.

(izis)

  • Numer: 40 (465)
  • Data wydania: 06.10.09