Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Wprowadzamy modę na odblaski

06.10.2009 00:00
Czyżowicka firma Bruk wraz z policją prowadzi akcję „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”.

W gminie Gorzyce oraz w Skrzyszowie ruszył cykl spotkań z dziećmi w ramach akcji „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”. W minioną środę, 30 września, pierwsze takie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Czyżowicach. Następne zaplanowane są w kolejnych szkołach. – Zwracamy się do nauczycieli z prośbą o wprowadzenie w szkołach wręcz mody odblaskowej – mówił komisarz Mariusz Zieliński z wodzisławskiej drogówki, który prowadził spotkanie w Czyżowicach. 

Pod patronatem starosty

Inicjatorem przedsięwzięcia jest firma Bruk z Czyżowic, która rozdaje dzieciom opaski odblaskowe oraz nagrody konkursowe.  – Wystąpiliśmy z pomysłem do policji i uzyskaliśmy poparcie komendanta, który oddelegował do współpracy dwóch policjantów. Nie jest to jednorazowe spotkanie, ale cykl, który potrwa do końca października – powiedziała nam Patrycja Lasak, specjalista ds. marketingu w firmie Bruk.

Partnerem akcji jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, zaś honorowy patronat objęli Jerzy Rosół, starosta powiatu wodzisławskiego oraz Piotr Oślizło, wójt gminy Gorzyce. Spotkania z dziećmi w gminie Gorzyce wpisują się w działania śląskiej policji „2009 rokiem bezpieczeństwa pieszego”.

Policjant na wywiadówce?

Przypomnijmy, że podobne takie spotkanie odbyło się w Wodzisławiu z początkiem września. Miasto zafundowało pierwszakom 500 kamizelek odblaskowych, sfinansowało także kilka billboardów i plakaty. Policjanci spotkali się z dziećmi w sali Wodzisławskiego Centrum Kultury. – Chcemy również wziąć udział w spotkaniach z rodzicami podczas wywiadówek w wodzisławskich szkołach – zapowiada komisarz Zieliński, który zajmuje się także promocją wojewódzkiej akcji w naszym powiecie.

(art)

  • Numer: 40 (465)
  • Data wydania: 06.10.09