Bieg przez szczyty gór

15.09.2009 00:00
Górska trasa  nie wystraszyła zawodników z wodzisławskiej Formy.

W sobotę 5 września dwóch zawodników wodzisławskiej Formy wystartowało w jednym z najcięższych biegów górskich w Polsce – „Gorce Maraton”. Trasa biegu wiodła szczytami i dolinami gór z Krościenka przez Lubań (1211 n.p.m.), Kiczorę (1250 n.p.m.), Pod Turbaczem(1255 n.p.m.), do Nowego Targu. – Trasa naprawdę należała do trudnych. Na domiar złego pierwsza część biegu przypadała w czasie dużych opadów deszczu, co w znacznym stopniu utrudniło bieg. Na szczęście druga połowa przebiegała w bardziej sprzyjających warunkach, co pomogło naszym kolegom wywalczyć miejsca na podium – mówi Adam Kot z Formy. Janusz Magiera uplasował się na 2 miejscu w kat. M–40, zaś Zbigniew Marszałkowski zajął 3. miejsce w kat. M–50.
Natomiast już 19 września  Forma wraz z Urzędem Miasta organizuje bieg Super Cross Wodzisławski. Biuro zawodów i miejsce startu na boisku Blazy.

• Numer: 37 (462)
  • Data wydania: 15.09.09