Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Policja ma 90 lat

28.07.2009 00:00
– Dziękuję wam za spokój i bezpieczeństwo, które zapewniacie mieszkańcom – mówił podczas uroczystości z okazji Dnia Policjanta Tadeusz Skatuła, wicestarosta powiatu wodzisławskiego.
Obchody święta policji odbyły się 24 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu. Z tej okazji 59 funkcjonariuszy otrzymało awanse zawodowe. Wśród awansowanych nie brakowało pań. Choć zawód policjanta niesie z sobą wiele ryzyka, swoich wyborów nie żałują.
 
– Wstąpiłam do służby we wrześniu ubiegłego roku. Wiedziałam, że ten zawód to nie jest łatwy kawałek chleba, bo mój brat też jest policjantem. Póki co nie  żałuję. Nie miałam na szczęście jeszcze żadnych interwencji, szczególnie dramatycznych, ale każda wiąże się z dużą dawką emocji – mówi Barbara Wójcik – Krzyżocka z posterunku w Rogowie, która otrzymała awans na stopień starszego posterunkowego.
 
Czterech policjantów komendant wojewódzki wyróżnił medalami za długoletnią służbę. Srebrny medal otrzymał nadkomisarz Bogdan Polak, brązowe z kolei: sierżant sztabowy Mariusz Szewczul, nadkomisarz Jarosław Mendrela i aspirant Piotr Dróżdż.
 
(j.sp)
  • Numer: 30 (495)
  • Data wydania: 28.07.09