Biegli ponad 16 godzin

23.06.2009 00:00
Mordercze zawody z udziałem wodzisławian.
Zawodnicy stowarzyszenia Forma wystartowali w Biegu Rzeźnika. To najtrudniejsze zawody w Polsce. Każda z drużyn, ze względów bezpieczeństwa, składa się z dwóch zawodników i biegnie szczytami Bieszczad. Zawodnicy mają do pokonania 97 km, z Komańczy do Ustrzyk Górnych. W tym roku wystartowały 182 drużyny. Zawody ukończyło jedynie 140 ekip.

Pani Kasia ma kondycję
Drużyny reprezentujące Formę spisały się bardzo dobrze. Mirosław Gerlich i Adam Koloska zajęli 28. miejsce, a uzyskany czas to 12 godz. i 19 min. Druga drużyna w składzie: Andrzej Kubik i Janusz Magiera z czasem 13 godz. i 18 min. zajęła 44. miejsce. Ten bardzo ciężki bieg postanowiła zaliczyć pierwsza kobieta wodzisławskiego klubu Katarzyna Wernik, która biegła z Rafałem Zielińskim. Para zajęła 118. miejsce, a uzyskany czas to 16 godz. i 10 min.

Druga lokata w drużynie
Warto również dodać, że bardzo udany start zaliczyli biegacze w Kietrzu. 13 czerwca odbył się tutaj III Półmaraton Kietrz – Pochow. Na 21-kilometrową  trasę wybiegło ponad 200 zawodników. Franciszek Wyszkoń z Formy zajął 14. miejsce, co w kat. wiek. M 20 dało mu zwycięstwo, Zbigniew Marszałkowski był 26. (drugi w kat. wiek. M – 50). W zawodach prowadzona była klasyfikacja drużynowa. gdzie liczony był czas 5 najlepszych drużyn i Forma w składzie: Franciszek Wyszkoń, Zbigniew Marszałkowski, Mariusz Wyszkoń (31. miejsce), Krzysztof Lesik (42) i Karol Pośpiech (80) wywalczyła drugie miejsce.

Zapraszają na start
Najbliższy start Formy to Maraton z Podolińca na Słowacji do polskiego Rytra. Natomiast 27 czerwca biegacze zapraszają na V Bieg Wodzisławski, który odbędzie się na boisku Wilchwy Blazy. Dokładne informacje na stronie internetowej www.formabiegi.blo.pl lub podtelefonem 502212592.