Sypnęło medalami na koniec roku szkolnego

23.06.2009 00:00
Judocy z Rydułtów mogą być z siebie dumni. Podczas kilku ostatnich zawodów wypadli bardzo dobrze.
Aż 24 medale indywidualne i jeden medal drużynowy wywalczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka Rydułtowy w ciągu ostatniego miesiąca. Podopieczni Jana Mańki znakomicie spisali się 16 maja w Pawłowicach na prestiżowym V Grand Prix Dzieci i Młodzików w Judo, gdzie Arkadiusz Łasocha, Dawid Górecki i Konrad Kołaczyk wywalczyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Ponadto Łukasz Ferenc wywalczył srebro, a cała drużyna z Rydułtów została sklasyfikowana na piątym miejscu.

W Łodzi całkiem nieźle
Tydzień później w Szczyrku odbył się znakomicie obstawiony Międzynarodowy Turniej Juniorów Młodszych, gdzie wystąpiła Weronika Czempik i zajęła VII miejsce w swojej kategorii wagowej do 70 kg.

Formą błyszczy także utytułowany rydułtowski zawodnik Andrzej Klimas, który podczas VI Międzynarodowych Mistrzostw Łodzi Juniorów i Juniorek (30 maja) zajął bardzo wysokie drugie miejsce w kategorii wagowej do 66 kg. Dzień później dwóch jego klubowych kolegów Arkadiusz Łasocha i Dawid Górecki wzięli udział w Turnieju Judo z Okazji Dnia Dziecka w Dębowcu i obaj wrócili ze złotymi medalami. Łasocha okazał się niepokonany w kategorii wagowej do 33 kg, a Górecki pokonał wszystkich w kategorii do 51 kg. Rydułtowscy judocy świetnie spisali się także w Międzynarodowym Turnieju Miast Partnerskich Juniorek i Juniorów w Opolu. Weronika Czempik zwyciężyła w kategorii wagowej do 70 kg, Andrzej Klimas wywalczył brąz w kategorii do 66 kg, a jego brat Łukasz zajął VII miejsce w kategorii do 60 kg.

Silesia Cup
Prawdziwy grad medali posypał się jednak podczas III Międzynarodowego Turnieju Judo „Silesia Cup” w Rybniku. To właśnie tam zawodnicy z Rydułtów udowodnili, że tworzą zgrany zespół i są liczącą się siłą na Śląsku. Z trzema złotymi medalami na szyi wróciła Weronika Czempik, która wystartowała w trzech kategoriach wagowych i we wszystkich trzech nie miała sobie równych. Dwa złote medale wywalczył Maciej Kowalski, a po jednym Andrzej Klimas, Łukasz Klimas, Arkadiusz Łasocha i Łukasz Ferenc. Srebrne medale wywalczyli: Dawid Swaczyna, Konrad Kołaczyk i Dawid Górecki, a brązowe medale zdobyli ponadto Łukasz Klimas, Dawid Swaczyna i Arkadiusz Łasocha. Takie wyniki dały rydułtowskiej drużynie drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

• Numer: 25 (490)
  • Data wydania: 23.06.09