Powalczą o Mistrza Polski

23.06.2009 00:00
Agata Stebel z Uczniowskego Klubu Sportowego „Ognisko” w Rydułtowach zdobyła tytuł Mistrzyni Śląska w szachach.
Zawody odbyły się w połowie czerwca w Katowicach. To najważniejsza impreza sportowa dla juniorów szachowych z całego województwa śląskiego. Zawodnicy zmierzyli się w szachach klasycznych, w których każdy zawodnik miał 1,5 godziny na partię. Łącznie w całej imprezie, we wszystkich grupach wiekowych brało udział aż 310 uczestników ze wszystkich klubów województwa.

– Nasz klub był reprezentowany bardzo licznie. W rozgrywkach uczestniczyło aż 17 zawodników – mówi Jacek Stebel, opiekun UKS „Ognisko”.

Laury udało się zdobyć nielicznym. Najwyższy, w grupie do lat 9, wywalczyła Agata Stebel. Bardzo dobrze poszło także Dagmarze Szurek, która przyjechała z Katowic z brązowym medalem w kategorii dziewcząt do lat 13.

Obie zawodniczki po raz kolejny potwierdziły swoją mocną pozycję na Śląsku. Pod koniec ubiegłego roku dziewczęta zostały Mistrzyniami Śląska w turnieju z czasem do namysłu 15 min dla zawodnika. Wiosną, grając jako zespół SP nr 1 w Rydułtowach, zostały drużynowymi Mistrzyniami Śląska szkół podstawowych.

Niewiele zabrakło, aby na podium w Katowicach stanął również Kacper Bilczewski, który ostatecznie wywalczył czwarte miejsce  w grupie chłopców do lat 9.

Czerwcowe Mistrzostwa Śląska były kwalifikacją do półfinałów Mistrzostw Polski.

Poza Agatą Stebel, Dagmarą Szurek i Kacperem Bilczewskim do zawodów tych zakwalifikowali się również 7-letni Mikołaj Polczyk oraz Martin Rybka.