Turniej tańca na zakończenie

23.06.2009 00:00
Klub Taneczny Sempre, który działa przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach, podsumował rok pracy.
Podsumownaie ma charakter nietuzinkowy, bo odbywa się w formie turnieju tańca, podczas którego zawodnicy walczą o Puchar Dyrektora OPP.

– Tancerze mają okazję pochwalić się nabytymi podczas roku prób i treningów umiejętnościami – mówi Bożena Wójcicka, dyrektorka OPP w Rydułtowach.

W tegorocznej, trzeciej już edycji turnieju, wzięło udział 66 uczestników, w tym 26 par turniejowych. Zawodnicy walczyli w 4 grupach w zależności od wieku i poziomu zaawansowania. Gościnnie w imprezie wzięła udział grupa kursowa Gimnazjum nr 2 w Rydułtowach, której uczestnicy w mijającym roku szkolnym uczyli się tańca towarzyskiego w ramach czwartej godziny wf-u we własnej szkole. Układy taneczne i poziom umiejętności par oceniało profesjonalne jury w składzie: Elżbieta Lasocka, Stanisław Skomorowski i Adam Lasocki.

W grupie A  pierwsze miejsce i Puchar Dyrektora OPP zdobyła para – Hanna Czyż i Adrian Urbańczyk.

W grupie B najlepiej wypadli Kinga Lamch i Andrzej Halfar. Julia Lepiarczyk i Paweł Długosz zajęli pierwsze miejsce w kategorii do 14 lat.   W grupie konkursowej Gimnazjum nr 2 zwyciężyli Anna Barteczko i Paweł  Kuśka.