Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Pierwsza pomoc na telefon

23.06.2009 00:00
Niewielkie urządzenie może uratować życie. Korzystają już z niego pracownicy Służb Komunalnych Miasta.
Pracownicy SKM mogą czuć się w pracy bezpieczniej. Od niedawna podlegają całodobowej opiece kardiologicznej. Wszystko dzięki usłudze Kardiotele, czyli możliwości wykonywania badań EKG przez telefon. Dzięki mobilności nabytego urządzenia, będzie ono mogło być wykorzystywane także przy innych okazjach, np. imprez masowych. Jego konstrukcja bowiem pozwala na skontrolowanie swojego stanu zdrowia w dowolnym miejscu.
 
Kontrola profilaktyczna
Mając do dyspozycji „Life Pack Kardiotele” każda osoba bez żadnych limitów może wykonać badanie swojego serca oraz skontaktować się z lekarzem dyżurującym, który dzięki bezpośredniej łączności z urządzeniem jest w stanie podać wstępną diagnozę. Z usługi można skorzystać w przypadku złego samopoczucia oraz kiedy tylko chcemy skontrolować stan swojego serca.  – Nie chodzi o to, by używać tego sprzętu tylko i wyłącznie w nagłych przypadkach. Każdy z pracowników może to zrobić jeśli tylko będzie chciał się upewnić co do swojej kondycji zdrowotnej. Liczba porad jest nieograniczona – mówi Jacek Szkolnicki, dyrektor SKM.
 
Porada za abonament
System działa przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Co ważne, porad udzielają zatrudnieni w tym szpitalu lekarze specjaliści. Za pomocą niewielkiego przenośnego aparatu EKG oraz telefonu pacjenci zapewniają sobie stałą, fachową opiekę kardiologiczną. SKM dysponują dwoma zestawami tego urządzenia – przenośnym i stacjonarnym. Jednorazowa aktywacja urządzenia kosztuje 200 zł. Za korzystanie z usługi Kardiotele należy miesięcznie zapłacić 160 zł. 
 
(red.)
  • Numer: 25 (490)
  • Data wydania: 23.06.09