Nasi w kadrze

16.06.2009 00:00
Eliza Stokowy i Przemysław Malinowski z UKS Diament Jedynka zwyciężyli w biegu górskim na Radhost i Łysą Górę. Dzięki bardzo dobrym wynikom zostali powołani do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w biegach górskich do Telfes.

Z kolei w pierwszy weekend czerwca zawodnicy UKS-u startowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w lekkoatletyce, które odbyły się w Bielsku-Białej. Eliza Stokowy zwyciężyła na dystansie 5000 m, z kolei na 1500 m była druga. Przemysław Malinowski zwyciężył na 1500 m, a na 5000 m był drugi. Medal dołożyła również Magdalena Krzyżak, która w kategorii juniorek młodszych na 3000 m zajęła trzecie miejsce.

Eliza Stokowy dobrym występem w Bielsku-Białej wywalczyła awans do Mistrzostw Polski Juniorek w lekkoatletyce, które odbędą się od 3-5 lipca w Słupsku.

• Numer: 24 (489)
  • Data wydania: 16.06.09