Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Najlepsi rolnicy mieszkają w Połomi

16.06.2009 00:00
Maria Polok z Połomi (gmina Mszana) zajęła pierwsze miejsce w regionalnym etapie konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Drugie miejsce zdobyli Renata i Henryk Jeremiaszowie z Samborowic (gmina Pietrowice Wielkie), a trzecie – Maria oraz Ryszard Klimczykowie z Poręby, koło Pszczyny.

W konkursie wzięło udział 18 gospodarstw z terenu działania KRUS Katowice (byłe województwo katowickie). Najlepsza trójka weźmie teraz udział w etapie wojewódzkim konkursu. O tytuł bezpiecznego gospodarstwa rolnego ubiegać się będzie tym razem 9 gospodarzy z punktów terenowych KRUS w Katowicach, Częstochowie i Bielsku–Białej. Etap ogólnopolski zakończy się 14 sierpnia w Warszawie. Organizatorem konkursu jest KRUS pod patronatem prezydenta RP.

Uroczysty finał konkursu odbył się w placówce terenowej z udziałem m.in. przedstawicieli władz wojewódzkich, Śląskiej Izby Rolniczej, Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz wielu zaproszonych gości.

– Chciałabym podziękować całej mojej rodzinie, dzieciom Łukaszowi, Pawłowi i Ani, teściom Gertrudzie i Gabrielowi Polokom, którzy bardzo mi pomagają. Wszyscy wspólnie zmagamy się codziennie z ogromem pracy w gospodarstwie. Sukces dedykuję zmarłemu dziesięć lat temu mężowi, Stanisławowi – powiedziała nam po ogłoszeniu wyników Maria Polok z Połomi. Kwiaty, które otrzymała podczas uroczystego finału w Katowicach, złożyła na grobie męża.

(izis)

  • Numer: 24 (489)
  • Data wydania: 16.06.09