W Rydułtowach świętują awans

09.06.2009 00:00
Naprzód awansował do ligi okręgowej.
W Rydułtowach piłkarskie święto. Drużyna Naprzodu na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do ligi okręgowej. W sobotę 6 czerwca rozbiła 6:1 Wielopole. Wynik spotkania w 10. minucie otworzył Grzegorz Brzoska. W 31. minucie Krzysztof Śleziak podwyższył na 2:0. Minutę później zawodnik gości wpakował głową piłkę do własnej bramki i było 3:0. W 43. min ponownie, tym razem z rzutu wolnego na 4:0 strzela Brzoska. W 45. minucie goście wykorzystali chwilowe rozluźnienie piłkarzy Naprzodu i do przerwy wynik brzmiał 4:1.  Po przerwie trwała dominacja Naprzodu. W 52. minucie drugiego gola zdobył Śleziak. W 77. minucie Tomasz Wolski ustalił wynik spotkania na 6:1. W tym momencie w Rydułtowach wszyscy byli pewni, że na awans będą musieli poczekać jeszcze do następnej kolejki. Tymczasem w niedzielę ze Świerklan napłynęła wiadomość, że tamtejsza Forteca, czyli bezpośredni rywal do awansu, uległa Orłowi Palowice 1:4. A to oznacza, że Naprzodowi nikt nie odbierze już upragnionego awansu.

Do zmian doszło również w dole tabeli. Niespodziewane zwycięstwo Orła w Świerklanach spowodowało, że drużyna ta odskoczyła ostatniej trójce na 3 punkty. Wygrał również Energetyk. Niestety przegrało Skrbeńsko, które zajmuje przedostatnie miejsce i ma tyle samo punktów co Energetyk i Boguszowice.

• Numer: 23 (488)
  • Data wydania: 09.06.09