Rosną następcy Wosia i spółki

09.06.2009 00:00
Młodzi piłkarze z Wodzisławia najlepsi w turnieju piłkarskim rocznika 1999.
W ramach 40-tych Dni Wodzisławia rozegrany został turniej piłki nożnej rocznika 1999. W turnieju, który odbył się w niedzielę 7 czerwca na Wilchwach wzięło udział osiem ekip, w tym tak uznane w szkoleniu dzieci i młodzieży drużyny jak Stadion Śląski czy Cracovia Kraków. Oczywiście wystąpiła również drużyna gospodarzy, czyli MOSiR Odra Wodzisław. Do meczu finałowego po bardzo zaciętym boju z MOSiR-em Jastrzębie (zadecydowały karne) awansowała drużyna MOSiR-u Odra. W finale zmierzyła się ze Stadionem Śląskim. Po zaciętym spotkaniu cieszyli się podopieczni Bogdana Cichego, którzy pokonali swoich rywali ze Stadionu 2:1. Gole dla MOSiR Odra zdobyli Michał Rymer i Arkadiusz Bugla. – Mecze były bardzo zacięte i stały na niezłym poziomie. Miałem okazję kilka dni wcześniej oglądać szkółki we Włoszech, gdzie poziom był naprawdę tylko niewiele wyższy – mówi Roman Zieliński z MOSiR Centrum.

Młodzi piłkarze z Wodzisławia zgarnęli też dwie z trzech nagród indywidualnych przyznanych przez organizatora, którym był MOSiR Centrum. Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Michała Rymera, zaś królem strzelców został Mateusz Praszelik, strzelec 8 bramek. Bramkarzem turnieju wybrano Miłosza Mleczko ze Stadionu Śląskiego.

Klasyfikacja końcowa turnieju – I miejsce MOSiR Odra, II miejsce Stadion Śląski, III miejsce MOSiR Jastrzębie, IV miejsce Odra Opole, V miejsce Cracovia Kraków, VI Gwarek Ornontowice, VII miejsce SSK Bilowec, VIII miejsce MOSM Tychy.

• Numer: 23 (488)
  • Data wydania: 09.06.09