Deszcz nie przeszkodził

02.06.2009 00:00
54 zawodników stanęło na starcie mitingu lekkoatletycznego, który odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Zawody odbyły się 28 maja na bieżni przy Zespole Szkół Technicznych. Organizatorem akcji był UKS Diament Jedynka. Sportowe zmagania odbyły się, mimo ulewnego deszczu. Zawodnicy biegli na dwóch dystansach: 200 m i 1000 m.

W pierwszej kategorii najlepsze wyniki uzyskały wśród kobiet Dagmara Kuligowska, Dominika Bielecka i Beata Elsner. Wśród mężczyzn na tym dystansie najlepiej wypadł Tomasz Koźlik. Drugi był Przemysław Łachacz, a trzecie miejsce wywalczył Paweł Wawrzyńczyk.

W biegu na 1000 m wśród kobiet bezkonkurencyjna była Eliza Stokowy, drugie miejsce zajęła Sonia Lichacz, a trzecia Amanda Stokowy. W kategorii mężczyzn pierwszy na metę przybiegł Łukasz Mika, drugi był Przemysław Malinowski, a trzeci Michał Śmietana.