Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Tutaj zaczynałem karierę

26.05.2009 00:00
Uczniowski Klub Sportowy „Strzał Wodzisław” podsumował miniony sezon. W imprezie wziął udział Tomasz Sikora.

 W klubie „ Strzał”, który działa przy Szkole Podstawowej nr 21 w wodzisławskiej dzielnicy Radlin II trenują biatloniści. W sumie 70 osób. Najmłodsi klubowicze są w pierwszej klasie szkoły podstawowej, najstarsi liczą sobie 26 lat.
– Miniony sezon należał do udanych. Najbardziej prestiżowe trofeum to złoty medal, który wywalczyła Julia Sosna podczas Mistrzostw Polski – podsumowuje Sławomir Kubica, trener zawodników „Strzału”.
 Zakończenie sezonu 2008 – 2009 miało uroczysty charakter. Zjawił się nie tylko prezydent miasta Mieczysław Kieca, ale także mistrz olimpijski Tomasz Sikora.
– Te wizyty są dla mnie ważne, bo tutaj zaczynałem swoją karierę. Mam nadzieję, że tych młodych zawodników spotkam wkrótce na trasach – mówi Tomasz Sikora.
 Dla sportowców „Strzału” światowej sławny biatlonista jest autorytetem, a jego sukcesy zachęcają do wytężonego wysiłku na treningach i podczas zawodów.
– Jestem dumny, że pan Tomek reprezentuje nie tylko nasz kraj, miasto, ale i naszą dzielnicę. Jego sukcesy mobilizują. Mam nadzieję, że kiedyś też będę tak sławny jak on – dodaje dziesięcioletni Krzyś Lisowski.
 Sportowcy UKS „ Strzał” zakończyli sezon, ale nie oznacza to wcale, że odpoczywają. Trenują intensywnie, bo biorą udział w biathlonie letnim. Liczą, że uda im się powtórzyć ubiegłoroczny sukces, kiedy w ogólnej klasyfikacji „ Strzał” zajął pierwsze miejsce.

(j.sp)

  • Numer: 21 (486)
  • Data wydania: 26.05.09