Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Dziewczyny walczyły o puchar

26.05.2009 00:00
Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu najlepsze podczas jubileuszowej licealiady

W środę 20 maja na obiekcie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu licealistki startowały w trzech konkurencjach drużynowych, trzech lekkoatletycznych oraz indywidualnie w tenisie stołowym. Ostatecznie klasyfikację generalną wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu, przed Zespołem Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich i Zespołem Szkół Technicznych w Wodzisławiu.
 Poniżej przedstawiamy najlepsze szkoły i zawodniczki poszczególnych konkurencji. Turniej piłki nożnej: ZSE Wodzisław, przed ZS im. 14 Pułku i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Rydułtowach. W piłce siatkowej najlepiej spisały się uczennice ZST Wodzisław, przed ZSE Wodzisław i ZS im. 14 Pułku. Identycznie klasyfikacja końcowa wyglądała na koniec biegów sztafetowych 6x320 m. Indywidualną konkurencję tenisa stołowego wygrała Patrycja Janosz z ZSP nr 2 Rydułtowy. Za nią znalazła się Patrycja Chwedoruk i Roksana Solich – obie ZSE Wodzisław.
 W konkurencjach lekkoatletycznych najlepiej wypadły reprezentantki ZS im. 14 Pułku. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja ZSE Wodzisław, a na trzecim ZSP nr 1 Rydułtowy. Skok w dal wygrała Martyna Hibner – ZSE Wodzisław, przed Katarzyną Hajdus – ZS im. 14 Pułku i Karoliną Ligenza – ZSP nr 1 Rydułtowy. Pchnięcie kulą wygrała Justyna Wiewiura – ZSE Wodzisław, przed Moniką Matuszek – ZSP nr 2 Rydułtowy i Sabiną Hołubowicz – ZSP Radlin. Bieg na 60 metrów zdominowała Dagmara Kuligowska – ZST Wodzisław. Za nią uplasowały się Ewelina Pulus ZSP nr 1 Rydułtowy i Paulina Hibner – ZS im. 14 Pułku.
(art)

 

  • Numer: 21 (486)
  • Data wydania: 26.05.09