Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Sprawdzian z angielskiego na wesoło

14.04.2009 00:00
Gimnazjalistka z Pszowa trzecia w „Międzyszkolnej Lidze Języka Angielskiego”

 Zorganizowana przez Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17 w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śl. w Rybniku druga edycja konkursu składała się z pięciu etapów. Pierwsze cztery miały formę pisemną. Polegały na sprawdzeniu umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozumienia ze słuchu, testowały gramatykę i słownictwo. Do konkursu przystąpiło 47 gimnazjalistów z 14 szkół. Oprócz uczniów z sześciu gimnazjów rybnickich, imprezę zaszczycili przedstawiciele Żor, Czerwionki-Leszczyn, Pszowa, Gaszowic i Nędzy. Do finału ustnego, który odbył się pod koniec marca, zaproszono 23 uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów w czterech etapach. Finał polegał na przedstawieniu krótkiej autoprezentacji.
 Piotr Reclik z Gimnazjum w Pszowie rozbawił wszystkich opowieścią o tym, że jest najzwyklejszym facetem na świecie. – Owszem zdarzyło mi się już występować na scenie, uczęszczałem na zajęcia kółka teatralnego. Ale pierwszy raz miałem do powiedzenia tekst po angielsku – przyznał po swojej prezentacji. Zdradził też, że o wiele trudniejsze były dla niego wcześniejsze etapy konkursu. – Na przykład taka gramatyka angielska, a tu na scenie można było trochę improwizować  - mówił. Gimnazjaliści musieli także zaprezentować  jakąś zabawną historyjkę. Pszowianin jako anegdotę sprzedał opowieść o tym jak usiłował wymyślić…. anegdotę na konkurs.
 Najwyższe noty otrzymała Hanna Sitter z Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku. Drugie miejsce zdobył jej szkolny kolega Eryk Zimończyk, a trzecie Weronika Olszowska z Gimnazjum w Pszowie. Beata Mońka

 

  • Numer: 15 (480)
  • Data wydania: 14.04.09