Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Salon piękności w bibliotece

24.03.2009 00:00
Masaż twarzy, maseczki, zabiegi parafinowe na dłonie, manicure, modelowanie włosów i wiele innych atrakcji dla pań z okazji ich święta przygotowali pracownicy rydułtowskiej biblioteki

Od trzech lat biblioteka przy ul. Mickiewicza z okazji Dnia Kobiet przygotowuje imprezę pt. „Bądź piękna co dnia coraz piękniejsza”. Marcowe spotkania cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkanek Rydułtów. Trudno się dziwić, skoro panie zupełnie za darmo mogą skorzystać z porad kosmetycznych, zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało czy usług fryzjerskich. Tak było także w tym roku.

Najlepszy prezent
Kolejki do poszczególnych stanowisk były długie. Żadna z pań nie narzekała, bo była to także doskonała okazja do porozmawiania o „babskich sprawach” przy kawie i poczęstunku.
– Jestem tutaj pierwszy raz. Nie żałuję, że przyszłam. W końcu mam czas tylko dla siebie. Poza tym na te zabiegi, które tutaj można wykonać, najnormalniej w świecie nie miałabym pieniędzy. Panie bibliotekarki nie mogły nam zrobić lepszego prezentu. Szkoda tylko, ze taka impreza odbywa się raz w roku – mówi Alina Piszczek.

Sponsorzy nie zawiedli
 Dyrektorka książnicy przyznaje, że atrakcje to zasługa sponsorów.
– Poczęstunek zapewnił Dom Gościnny „Maximus”, kwiaty dla każdej pani ofiarowała Beata Czyż, a usługi fryzjerskie zapewniła Magdalena Moric. Poza tym jak co roku nie zawiodły słuchaczki z klasy o profilu technik usług kosmetycznych z ZSP nr 2 – wylicza Barbara Laszczyńska.
 Dodatkowo w ramach imprezy swoje wyroby zaprezentowały panie z rydułtowskiego koła „Pikotek” oraz podopieczni Domu Dziecka w Gorzycach. Każdy kto chciał mógł kupić przepięknie wydziergane serwety lub biżuterię wykonaną przez podopiecznych ośrodka.(j.sp)

  • Numer: 12 (477)
  • Data wydania: 24.03.09