Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Szusowali z Czechami

10.03.2009 00:00
Tym razem w ramach projektu „Sport together” młodzież z G1 i jejczescy koledzy razem spędzili czas na obozie zimowym

To była już trzecia akcja realizowana razem z uczniami gimnazjum w Opavie. Spotkania są częścią mikroprojektu – Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej. Obóz zimowy odbył się po czeskiej stronie w miejscowości Horni Misećky, która leży 1000 m n.p.m. Jest to miejsce niezwykle urokliwe i znane z bardzo dobrze utrzymanych nartostrad dla początkujących oraz zaawansowanych narciarzy.  Dodatkowymi atrakcjami tej miejscowości jest snowboard park ze szkołą jazdy na snowboardzie oraz torem snowboardowym dla dzieci i dorosłych, trasy spacerowe i rowerowe, z których rozciągają się przepiękne widoki na okoliczne góry i Śnieżkę. Tutaj też kończy się ścieżka krajoznawcza Źródła Łaby. Spokojna atmosfera oraz piękna pogoda utrzymująca się przez cały tydzień dawały uczestnikom obozu możliwość doskonalenia swoich umiejętności narciarskich. Każdy dzień pobytu był precyzyjnie zaplanowany i zorganizowany. Nie zabrakło zajęć edukacyjnych, podczas których młodzież poznała tradycyjną kuchnię, kulturę i obyczaje obydwu krajów.
– Przyznaję, że początkowo nie bardzo chciało mi się jechać na ten obóz, ale gdy znalazłem się w Karkonoszach i spotkałem nowych kolegów,  wątpliwości zniknęły. Szczególnie wtedy, gdy wyszedłem na trasy narciarskie. Cieszyła mnie zwłaszcza jazda na nartach, ponieważ to mój ulubiony sport. Nie miałem też kłopotów z porozumieniem się z Czechami, mimo iż język czeski jest trudny. Jestem bardzo zadowolony, że miałem możliwość wzięcia udziału w obozie, cieszyć się świeżym powietrzem, zachwycać pięknymi widokami górskimi – mówi Maciek, uczeń G1.
 Beata Spakowska

 

  • Numer: 10 (475)
  • Data wydania: 10.03.09