Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Prestiżowa nagroda dla wójta

21.10.2008 00:00
Tadeusz Chrószcz, wójt Marklowic w niedzielę odebrał w Warszawie nagrodę im. Grzegorza Palki. Doceniono w ten sposób jego działalność nie tylko jako wójta ale także przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce. Dotychczasowymi laureatami nagrody są m.in.: Lech Kaczyński, Jerzy Buzek i Adam Fudali, prezydent Rybnika. 

Nagroda przyznawana od 11 lat przez Stowarzyszenie Liga Krajowa uznawana jest za samorządowego Oskara. Kapituła ocenia kandydatów w trzech kategoriach – za działalność ogólnopaństwową, działalność samorządową o wymiarze ogólnokrajowym i działalność w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym.
Do tej pory nagrodę otrzymał m.in. Lech Kaczyński, gdy był jeszcze prezydentem Warszawy, Danuta Huebner, komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej, premier Jerzy Buzek i Jerzy Regulski (honorowy obywatel Marklowic). W gronie laureatów jest także Bogusław Śmigielski, obecnie marszałek województwa śląskiego oraz Adam Fudali, prezydent Rybnika. 
Uroczyste wręczenie nagród kolejnym osobom odbyło się w ubiegłą niedzielę w Muzeum im. Jana Pawła II w Warszawie. Jednym z laureatów był wójt Marklowic Tadeusz Chrószcz, którego doceniono za działalność o znaczeniu ponadlokalnym.
– Byłem zupełnie zaskoczony. Nawet nie wiem kto mnie do tej nagrody zgłosił – mówi wójt. – Ponad trzy miesiące temu otrzymałem prośbę o sporządzenie notatki na własny temat. Wysłałem pismo i o sprawie zapomniałem. Niedawno otrzymałem zaproszenie do Warszawy. Oczywiście cieszę się, że doceniono pracę moją, a co za tym idzie także moich współpracowników – mówi Tadeusz Chrószcz.

Rafał Jabłoński

  • Numer: 43, (455)
  • Data wydania: 21.10.08