Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Superbabcia

14.10.2008 00:00
Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w restauracji Leśniczówka w Wodzisławiu Śl. dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca. Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRC imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Grupa sześciolatków z Publicznego Przedszkola nr 1 w Wodzisławiu  

Emilka Michalska
Kocham babcię, no bo jakoś miła jest i bawi się ze mną. Ma na imię Tereska. Ogólnie oglądamy razem fajne filmy i jest super. Robi też czasem rosół, często nawet kluski. Mówi do mnie po prostu Emi. Czasem jest z nią śmiesznie i się raczej nie nudzę. Ona ma średni wzrost, brązowe włosy i nie ma okularów.

Jacek Lamża
Nie pamiętam jak babcia ma na imię. Ona mieszka w Lyskach i nie zawsze mogę się z nią bawić, bo to trochę daleko. Jak do niej pojadę, to bawię się z kotem. Kocham ją, bo ona ma taką niby, skarbonkę i tam chowa słodycze i kiedy chcemy to możemy sobie je brać, to znaczy ja z moim bratem Dawidem. 

Marcin Mentel
Za wszystko kocham moją babcię Helcię. Czasem coś ciekawego robi, bawi się na przykład ze mną w różne rzeczy. Ona kocha jak ja gram na pianinie, bo ona też ma pianino. Babcia wygląda dobrze. Ma brązowe jasne włosy – więcej nie pamiętam. Jak jestem z nią to jestem grzeczny – naprawdę.

 

Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie 

Gabriel Gomularz
Kocham moją babcię za to, że codziennie przynosi mi świeże bułeczki na śniadanie. Fajnie też, że czasem zawozi mnie do przedszkola. Do tego babcia Teresa czasami gra ze mną i dziadkiem w piłkę nożną. Nie wiem czy to lubi, ale z nami gra.

Kacper Marcol
Babcię Edytę kocham za serce, jakie mi okazuje, bo spędza ze mną dużo czasu. Układamy razem puzzle, chodzimy też na spacery po górkach. A najlepiej jak babcia bawi się ze mną w pociąg. Ja buduję tory, a babcia po nich jeździ.

Klaudia Parma
Moją babcię Helę kocham za to, że potrafi ugotować pyszną zupę z makaronem. Tak mi ta zupa smakuje, że całą ją zjadam. Czasem pomagam babci gotować tę zupę, ale wolę jak robi to babcia. W ogóle babcia Hela robi pyszne obiady, szczególnie dobre są jej kotleciki i ziemniaki.

 

Grupa sześciolatków z Przedszkola Publicznego w Marklowicach 


Angelika Kryst
Moją babcię bardzo kocham za to, że mi wszystko kupuje i bardzo fajne rzeczy ze mną rysuje. Na przykład piękne serduszko potrafi narysować. Kwiatuszki też jej wychodzą całkiem fajne. Ma rude włosy – takie czarne. Ma też okulary. Ona bardzo lubi gotować ciasta. Smakują mi i jak też inne jej rzeczy. Babcia ma na imię Irenka.

Paulinka Miszczyk
Babcia mi zawsze coś kupuje i to jest bardzo przyjemne. Za to ją bardzo kocham, bo robi przyjemne rzeczy. Jeździ też ze mną na przejażdżki rowerowe. Na Wigilię kupuje mi prezenty, a na Wielkanoc robi pyszne ciasteczka. Na dodatek zawsze ze mną koloruje i bawi się bajkami. Ma takie czerwone włosy z czarnym. Jest duża i trochę szczupła.

Tobiasz Szramek
Kocham moją babcię, bo ona zabiera mnie do fikolandii. Zabawki też mi kupuje. Ona też dała mi pieniądze na urodziny, dostaliśmy po 20 zł. A… i jeszcze jedno, ona robi bardzo pyszne ciasta z galaretkami różnymi i truskawkami. Na dodatek robi takiego bałwanka do zjedzenia. Moja babcia ma takie szare włosy i jest ładna. Wzrostu takiego normalnego.

  • Numer: 42, (454)
  • Data wydania: 14.10.08