Prezes biegł najszybciej

14.10.2008 00:00
Warszawska „Korona Maratonów” z licznym udziałem Stowarzyszenia Sportowego Forma z Wodzisławia

Aż 28-osobowa reprezentacja Stowarzyszenia Sportowego FORMA z Wodzisławia wystartowała w warszawskiej edycji „Korony Maratonów”. Jest to jeden z największych maratonów w Polsce, który za każdym razem gromadzi po kilka tysięcy osób na starcie i odbywa się w 5 wielkich miastach Polski: Dębnie, Krakowie, Wrocławie, Poznaniu i Warszawie. Najlepiej spośród naszych reprezentantów spisał się sam prezes Formy Zbigniew Marszałkowski, który przybiegł na metę na 217. miejscu, Mirosław Gerlich był 333., a Słowak biegający w barwach Wodzisławskiej Formy zajął 1850 miejsce.
 Tydzień później, 5 października, aż 13 biegaczy występujących w barwach Formy wystartowało w Koszycach na Słowacji w 85. edycji najstarszego maratonu Europy (drugim na świecie po bostońskim). Trzech najlepszych z Formy to  Janusz Magiera, który zajął 101. miejsce. Drugim reprezentantem Wodzisławia, który przybiegł na metę, był Zbigniew Marszałkowski, który zaliczył w ciągu tygodnia 2 maratony. W koszyckim zajął ostatecznie 115. miejsce. Trzecim wodzisławianinem na mecie był Stefan Węgrzyk, który zajął 239. miejsce. Warto tu zaznaczyć, że dla niektórych był to pierwszy maraton w życiu. Taką osobą był Robert Mazanik, który zajął 366. miejsce, a Karol Pośpiech i Ireneusz Samolak wywalczyli życiowe sukcesy na tym koronnym dystansie 42,195 km. Dodatkowym biegiem był półmaraton, w którym również nie zabrakło wodzisławskiej Formy. Naszym przedstawicielem w tym biegu był Grzegorz Nowakowski. Kolejnym biegiem towarzyszącym był także bieg na dystansie 4,2 km (mini maraton), gdzie wystartowała Aleksandra Marszałkowska, która wpadła na metę w pierwszej setce zawodników.

• Numer: 42, (454)
  • Data wydania: 14.10.08