Pojadą bronić tytułu

14.10.2008 00:00
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu zagrają na Mistrzostwach Śląska w Futsalu

Zawody odbędą się od 15 do 16 października w Zabrzu. Przed wodzisławskimi strażakami bardzo trudne zadanie. W zeszłym roku nasi reprezentanci wywalczyli najwyższe trofeum w tych zawodach i w tym roku jadą bronić tytułu. – Z pewnością nie będzie łatwo znowu wywalczyć pierwsze miejsce – mówi Piotr Brachmański, jeden z wodzisławskich strażaków przygotowujących się do mistrzostw. – Jedziemy tam praktycznie w niezmienionym składzie. Podium zdecydowanie nas zadowoli – dodaje Brachmański.
 W szranki o puchar komendanta wojewódzkiego stanie 21 drużyn z całego Śląska. Drogą losowania wodzisławianie trafili do grupy C, w której zagrają z Jastrzębiem, Żywcem, Kłobuckiem i Komendą Wojewódzką PSP.
 W ramach przygotowań strażacy rozegrali kilka spotkań sparingowych. W miniony piątek spotkali się z kolegami z Komendy Miejskiej PSP z Rybnika – wygrali 6:5. Warto wspomnieć, że w chwili obecnej aż trzech strażaków z Wodzisławia znajduje się w ścisłej kadrze Śląska. Są to Adam Jachimowicz, Rafał Obara oraz Damian Maciuga.

• Numer: 42, (454)
  • Data wydania: 14.10.08