Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

W kolejce po sławę

15.07.2008 00:00
Kamil Wasilewski, Franciszek Banat, Weronika Skorupa i Błażej Tatarczyk przeszli pomyślnie casting na prezentera ogólnopolskiej telewizji Patio

Ogólnopolska Telewizja Patio zacznie nadawać od października. Ma to być kanał edukacyjno–poradnikowy dla ludzi w wieku od 15 do 35 lat. Na razie poszukiwani są kandydaci na młodzieżową osobowość telewizji Patio. Castingi prowadzone są w 15 miastach. W Wodzisławiu nabór odbył się 12 lipca w dziale zamiejscowym Wyższej Szkoły Humanistyczno–Ekonomicznej z Łodzi, która jest współorganizatorem castingów. Kolejka do sławy liczyła kilkanaście osób.
– Skończyłam w tym roku liceum. Próbuję znaleźć swoje miejsce w życiu, a że jestem otwarta i przebojowa, to postanowiłam wystartować – mówi Izabela Bardzińska z Wodzisławia.
Uczestnicy nie mieli zbyt wiele czasu na zaprezentowanie swoich najlepszych stron. W ciągu zaledwie kilku minut musieli opowiedzieć o sobie, swoich zainteresowaniach.
– Szukamy kogoś kto poradzi sobie ze stresem podczas pracy przed kamerą, osoby medialnej, kreatywnej i przede wszystkim sympatycznej, która będzie umiała zjednać sobie widzów – tłumaczy Monika Filipowicz, reżyserka castingów.
Grupa wyłoniona z castingów odbywających się w polskich miastach będzie walczyła o tytuł osobowości telewizyjnej PatioTV w programie „na żywo”, który będzie realizowany w grudniu. O tym, kto wygra zadecydują jurorzy i widzowie. Ci ostatni będą głosowali za pomocą sms–ów. Nagrodą główną castingu będzie praca prezentera w ogólnopolskiej telewizji Patio TV.

Artur Marcisz

  • Numer: nr 29 (441)
  • Data wydania: 15.07.08