Nowe sale językowe
Jedna została zakupiona przez PCKU za pieniądze pochodzące ze środków samorządu słuchaczy. Kosztowała około 21 tys. zł i ma 18 stanowisk. Na drugą, z 16 stanowiskami, 19 tys. zł wyłożył komitet rodzicielski Zespołu Szkół Zawodowych, który korzysta z pomieszczeń centrum.
Multimedialna pracownia językowa umożliwia wykorzystanie magnetofonu, odtwarzacza CD i DVD, magnetowidu i komputera. Dzięki temu, że każde stanowisko jest wyposażone w słuchawki z mikrofonem, nauczyciel ma możliwość komunikacji z poszczególnymi słuchaczami, jak również szybkiego i dokładnego sprawdzenia wymowy obcych słówek. Oprogramowanie pracowni językowej dołączone do pulpitu nauczycielskiego umożliwia wykorzystanie komputera jako wirtualnego magnetofonu, potrafiącego nagrywać i odtwarzać na dysku komputera wypowiedzi słuchaczy. Pracownia daje możliwość pracy w grupie lub w parach. Nauczyciel steruje wszystkimi stanowiskami słuchaczy za pomocą jednego przycisku.
– Nowa pracownia usprawni naukę języków obcych i uczyni ten proces bardziej atrakcyjnym. Kupiliśmy ją po to, by nasi słuchacze mieli odpowiednie warunki do zdobywania wiedzy i umiejętności. Już niebawem powstanie w PCKU także szkolne centrum multimedialne składające się z komputerów, tablicy multimedialnej, rzutnika i wizualizera. Będzie ono służyć pomocą nauczycielom, którzy od września będą prowadzić nauczanie przez internet w ramach naszej innowacji edukacyjnej – mówi Jan Kopczyński, dyrektor PCKU.
(j.sp)
Najnowsze komentarze