środa, 26 czerwca 2024

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Zakończył sezon złotem

08.07.2008 00:00
Mariusz Kaźmierczak złotym medalistą Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej
Wspaniałym akcentem zakończył się w Radlinie tegoroczny sezon w gimnastyce sportowej. 19–letni Mariusz Kaźmierczak wywalczył złoty medal w ćwiczeniach wolnych i 5 miejsce w wieloboju podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów Starszych w Szczecinie. To pierwsze tak wysokie osiągnięcie od czasu sukcesów Leszka Blanika w 1998 roku, kiedy ten – jeszcze jako zawodnik KG Radlin – zdobywał tytuły Mistrza Polski w Łodzi.
– Już jadąc na te zawody po cichu liczyłem tam na medale – mówi Kaźmierczak. A medali na szyi Mariusza mogło zawisnąć jeszcze więcej. – Podczas ostatniego elementu ćwiczeń wolnych nadwerężyłem sobie nogę w kostce i na tym zawody się dla mnie skończyły – dodaje Kaźmierczak. Z sukcesu młodego gimnastyka z Radlina zadowolony jest także prezes klubu Ludwik Blanik. – Ten wynik jest efektem pracowitości i zaangażowania zawodnika w pracę treningową. Naszym najważniejszym celem jest wychowanie jak najwięcej seniorów, którzy będą w stanie godnie rywalizować na zawodach ogólnopolskich. Ten cel powolutku zaczynamy osiągać, a wynik Mariusza jest tego dowodem – mówi Blanik. Trenerami Kaźmierczaka są znani radlińscy gimnastycy Alfred Kucharczyk i Marian Pieczka, którzy mają za sobą udział w kilku olimpiadach. W zawodach w Szczecinie startował także Damian Kempny, który w kategorii juniorów starszych wywalczył 15 miejsce w wieloboju. Oficjalnie jednak nie został sklasyfikowany, ponieważ w tym roku brał już udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu i wywalczył tam złoty medal. – Startował tam przy okazji, aby nabrał także doświadczenia w startach w zawodach seniorskich, bo niedługo go to czeka – mówi Ludwik Blanik. Marcin Macha
  • Numer: nr 28 (440)
  • Data wydania: 08.07.08