Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

A może pole golfowe…

24.06.2008 00:00
Południowe Forum Gospodarcze w Wodzisławiu

Przedsięwzięcie zorganizowała Izba Gospodarcza w Wodzisławiu. 18 czerwca w hotelu Amadeus rozmawiano głównie o współpracy polsko–szwedzkiej. Goście są zainteresowani głównie inwestowaniem w tzw. czyste technologie przetwarzania odpadów. Chcą także doradzać naszym firmom. Nieśmiało podczas forum mówiło się także o wybudowaniu w Wodzisławiu pola golfowego. – Macie piękne tereny i taki obiekt mógłby z powodzeniem powstać za pałacem w Kokoszycach. Budową tego typu obiektów zajmuje się mój mąż i mam nadzieję, że będzie sprawą zainteresowany – mówi Irena Borg, Polka mieszkająca w Szwecji.
Uczestnicy forum – głównie samorządowcy –  do pomysłu podchodzą z dystansem. Ich zdaniem budowa pola golfowego pojawiła się jedynie w sferze luźnych rozmów. Czy w takim razie jakiś konkretny efekt międzynarodowego spotkania będziemy mogli wkrótce poznać?
– Mam nadzieję, że tak – mówi Marian Oślizło, prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu. – Do tej pory rozmawialiśmy z Czechami, Słowakami i biznesmenami z Rumunii. Współpraca ze Szwedami ma zupełnie inną jakość. Dysponują większym potencjałem, który mam nadzieję wykorzystamy. Między innymi dlatego organizujemy rewizytę w Szwecji. Pojedziemy tam wraz z przedsiębiorcami z naszego terenu, którzy poważnie myślą o wspólnych działaniach na rynku – dodaje Marian Oślizło.

(raj) 

  • Numer: nr 26 (438)
  • Data wydania: 24.06.08