W Radlinie złota nie brakuje

22.04.2008 00:00
Świetna postawa młodych gimnastyków z Radlina w Mistrzostwach Śląska. Złoto dla Mariusza Kazimierczaka w Pucharze Seniorów.

Aż 13 medali wywalczyli gimnastycy Klubu Gimnastycznego Radlin w rozegranych w miniony weekend Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w gimnastyce sportowej. W zawodach udział wzięło 21 zawodników z najlepszych klubów gimnastycznych ze Śląska. Najlepiej spośród gospodarzy spisał się Damian Kempny, który zdobył aż 3 złote medale, udowadniając tym samym, że jest najlepszym gimnastykiem sportowym w klasie II na Śląsku. Pierwsze złoto wywalczył w wieloboju gimnastycznym. Drugi raz tryumfował w drugim dniu rywalizacji, kiedy rozgrywane były finały na poszczególnych przyrządach gimnastycznych. W ćwiczeniach wolnych wyprzedził Jakuba Grelę – również gimnastyka KG Radlin. Trzecie złoto Kempny zdobył jako jedyny zawodnik w ćwiczeniach na drążku.
Doskonale spisał się także Piotr Wieczorek, który wywalczył dwa złote krążki. W wieloboju gimnastycznym zajął 5. miejsce, ale w drugim dniu rywalizacji na przyrządach okazał się bezkonkurencyjny w ćwiczeniach wolnych i na kółkach. Złoty medal w skoku zdobył także Jakub Grela. Na drążku z kolei wygrał Bartosz Czaja.Łącznie zawodnicy KG Radlin wywalczyli 16 medali (7 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe). – Dla naszych zawodników był to bardzo dobry sprawdzian przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która na początku maja odbywać się będzie we Wrocławiu – mówi Ludwik Blanik, prezes radlińskiego klubu.
W grupie seniorskiej zawodnicy walczyli o Puchar Prezesa Okręgowego Związku Gimnastycznego w Katowicach Stanisława Ruszkowskiego. Radliński klub w wieloboju gimnastycznym reprezentował Mariusz Kazimierczak. Oprócz niego wystąpili: Sebastian Cecot i Sylwester Barszcz z Piekar Śląskich oraz Dariusz Pisarek z Cukrownika Chybie. Gospodarz okazał się najlepszy.

• Numer: 17/18 (430/431)
  • Data wydania: 22.04.08