Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Nauczanie to moja pasja

23.10.2007 00:00
Teresa Nikiel, polonistka z Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji I stopnia  

To prestiżowe wyróżnienie pani Teresa odebrała podczas uroczystości zorganizowanej 8 października w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nagrody wręczał wicewojewoda śląski Wiesław Maśka i śląski kurator oświaty Marian Drosio, który zaznaczył, że zawód nauczyciela jest zawodem szczególnym, gdyż wszystkie jego efekty są skierowane na przyszłość. - Dziś maleje znaczenie nauczyciela jako przekaziciela wiedzy, rośnie natomiast znaczenie pedagoga jako przewodnika, który wskazuje, co z tą wiedzą czynić należy - mówił Marian Drosio.

Nagroda ministra dla nauczycielki z Wodzisławia to uwieńczenie jest długoletniej pracy w szkole. Teresa Nikiel pracuje w tym zawodzie już 28 lat i w przyszłym roku zamierza przejść na emeryturę. - Wykonuję mój zawód z przyjemnością. To moja pasja. Ta nagroda cieszy mnie z kilku powodów. Oczywiście jest docenieniem mojej pracy, ale także pokazuje, że  w dalszym ciągu nauki humanistyczne, takie jak język polski czy filozofia są w cenie - podkreśla pani Teresa.
 (raj)

  • Numer: 43 (405)
  • Data wydania: 23.10.07