Sąsiedzi mogą pozazdrościć

26.06.2007 00:00
W sobotę 16 czerwca oficjalnie otwarto Gminny Ośrodek Sportu w Marklowicach.

Podczas imprezy rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Marklowice. Pierwsze miejsce zdobyli piłkarze Polonii, którzy w finale pokonali zespół ze Stonavy 7:1.

Sobotnie zmagania zakończył mecz pomiędzy oldbojami Polonii Marklowice i Odry Wodzisław. Goście wygrali 3:1.

Podczas imprezy nie zabrakło orkiestry dętej kopalni „Marcel”. Wieczorem publiczność mogła wysłuchać koncertu zespołu Tęcza, a po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna.

Następnego dnia w niedzielę do rywalizacji w Dzielnicowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Marklowice, przystąpiły drużyny: Dolanka, Pragi, Chałupek i Górnioka. W finale o pierwsze miejsce i puchar przewodniczącego zmierzyły się drużyny Dolanka i Pragi. Reprezentacja Dolanka wygrała 3:1 i wywalczyła puchar. Drugie miejsce w turnieju dzielnicowym przypadło Pradze, trzecie Chałupkom, a czwarte Górniokowi. Po południu na murawę wybiegli juniorzy Polonii i Orzepowic, a po nich zawodnicy występujący w rozgrywkach klasy B.

Na zakończenie pojawił się zespół Hajer Kapela a po nim VIVO Band.