Strażak musi być w tym dobry

26.06.2007 00:00
Drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z Marklowic, Kokoszyc i Zawady wygrały zawody sportowo-pożarnicze.

Rywalizowano na obiekcie Ludowego Klubu Sportowego Naprzód Zawada. Organizatorem był Zarząd Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wodzisławiu oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu. Udział wzięło 17 drużyn w trzech kategoriach, a także jedna młodzieżowa drużyna pożarnicza z Turcji, która wzięła czynny udział w zawodach. – Drużyna z Turcji wykonała bieg sztafetowy podobny do tych, który wykonują nasi zawodnicy i za to otrzymała symboliczny puchar – mówi Piotr Miguła, komendant miejski Ochotniczych Straży Pożarnych w Wodzisławiu.

Zadania były bojowe

Rywalizacja obejmowała dwie konkurencje. Członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych ścigali się w biegu sztafetowym opatrzonym regulaminem CTIF, a w drugiej części wykonywali zadanie bojowe. Podobnie było w kategorii powyżej 18 lat, gdzie oprócz zadania bojowego był bieg sztafetowy z odpowiednimi przeszkodami. Z tymi zadaniami najlepiej wśród chłopięcych drużyn młodzieżowych spisała się jednostka młodych strażaków z OSP Kokoszyce, która zdobyła łącznie 1011 punktów. Drugie miejsce ze stratą 17 punktów do zwycięzców wywalczyła drużyna gospodarzy z OSP Zawada, a na trzecim miejscu z 988 pkt. uplasowała się drużyna z Turzyczki. Na kolejnych pozycjach ulokowały się drużyny z OSP Radlin II, OSP Biertułtowy i OSP Marklowice. Wśród dziewcząt wystartowała jedna drużyna – OSP Zawada – i to właśnie ona automatycznie zajęła najwyższy stopień podium.

Marklowice najlepsze

Bardzo ciekawa rywalizacja toczyła się wśród drużyn z grupy A, czyli wśród seniorów, gdzie wystartowało 10 ekip. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z OSP Marklowice, która zainkasowała 118 punktów i o 2 punkty wyprzedziła drużynę z OSP Głożyny. Trzecie miejsce zajęła drużyna z OSP Turzyczka. Na kolejnych pozycjach uplasowały się drużyny z OSP Kokoszyce I, OSP Radlin II (pierwsza drużyna), OSP Biertułtowy, OSP Kokoszyce II, OSP Zawada, OSP Radlin II (druga drużyna) i OSP Jedłownik.

Nagrody dla najlepszych drużyn ufundował Urząd Miasta w Wodzisławiu. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach będą miały okazję startować w zawodach na szczeblu powiatowym.

• Numer: 26 (388)
  • Data wydania: 26.06.07