Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Może zostaną artystami

26.06.2007 00:00
Warsztaty dla miłośników sztuki.

Wiejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie zorganizował dla malarzy-amatorów spotkania w ramach kręgu malarskiego. Pomysł narodził się podczas wystawy prac rodziny Holeszów ze Świerklan. 

– Już wcześniej mieliśmy sygnały, że w naszej gminie jest kilku zdolnych malarzy-amatorów. Postanowiliśmy jakoś sformalizować ich działalność – mówi Anna Kokot, opiekunka kręgu. Zainteresowanie inicjatywą przerosło oczekiwania organizatorów. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 24 maja pojawiło się 10 osób. Na następnym już 16. Przychodzą gimnazjaliści, osoby w średnim wieku i starsze.

– Nigdy wcześniej nie malowałam. Raczej patrzyłam jak robi to mój mąż. Postanowiłam jednak przyjść z nim na spotkanie kręgu i przyznam, że nie żałuję. Może jeszcze zostanę cenioną artystką – rozmarza się Edyta Bednarska, uczestniczka zajęć.

Głównym motywem powstających tutaj prac są „Walory krajobrazowe mojej małej ojczyzny na płótnie malowane”. Gotowe obrazy zostaną wystawione w budynku WOKiR-u oraz na gminnych dożynkach. Część z nich będzie można kupić. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dalszą działalność koła.

Artur Marcisz

  • Numer: 26 (388)
  • Data wydania: 26.06.07