Grały w kratkę

05.06.2007 00:00
Piąte miejsce wodzisławskich koszykarek w Pucharze Śląska.

Na piątym miejscu zakończyły rozgrywki Pucharu Śląska w minikoszykówkce dziewcząt o Puchar Śląskiego Związku Koszykówki najmłodsze zawodniczki Żeńskiego Klubu Koszykarskiego Olimpia Wodzisław. W zawodach, które odbywały się 26 i 27 maja w salach sportowych Szkoły Podstawowej nr 8 i SP 2 w Wodzisławiu, udział wzięło 9 drużyn z 10 najlepszych klubów koszykarskich na Śląsku. Zawodniczki reprezentujące nasz powiat w tych zawodach zajęły II miejsce w pierwszej z trzech grup eliminacyjnych. Wygrały jednym punktem 40:39 z drużyną LA Basket Piekary Śląskie, ale nie dały rady w spotkaniu z GUKS Sukces Lipowa, z którą przegrały aż 14:44 i w następnym dniu rozgrywek przyszło im rywalizować o miejsca od 4 do 6. I tu znowu było podobnie. W pierwszym meczu wygrały z RMKS Rybnik 25:17, ale uległy drużynie MKS MOS Katowice zajmując ostatecznie V miejsce.

– Zakładałem przed turniejem pierwszą szóstkę dla naszej drużyny i uplasowaliśmy się na piątej pozycji, co mnie bardzo cieszy – mówi Zbigniew Kobyliński, trener drużyny. – Są to dziewczyny, które trenują od września ubiegłego roku i jeszcze nie miały okazji uczestniczyć w oficjalnych rozgrywkach ligowych, więc dla wielu z nich to pierwsze tego typu doświadczenia turniejowe w życiu. Ale już widoczne są pierwsze postępy. Wygrana z drużyną z Piekar i Rybnika mówi sama za siebie. Od października startują w rozgrywkach młodziczek młodszych. Jest szansa, żeby uplasować się w środku tabeli – dodaje Kobyliński.

Pierwsze miejsce w zawodach wywalczyła drużyna z JAS FBG Sosnowiec I, która w finale wygrała z rewelacyjnie spisującą się drużyną z Lipowej. Trzecie miejsce wywalczyła ekipa z MKS-u Zabrze. Najwszechstronniejszą zawodniczką zawodów została Ewelina Bieda z Sosnowca, a najwięcej punktów zdobyła Wiktoria Pajdzińska z MKS-u Zabrze.