Czysty przejazd najważniejszy

15.05.2007 00:00
Drugi rajd o puchar AMK Ślązak za nami.

Adam Stokowski, Piotr Gadziński i Marcin Świder wygrali Wiosenne Ściganie Automobilklubu Ślązak. To już drugie zawody tej edycji. Łącznie odbędzie się 7 startów. Imprezę zorganizowano 1 maja na terenie parkingu przy KWK Rydułtowy i rydułtowskiego targowiska. Startowało 26 załóg.

– Cieszy nas to, że oprócz załóg z naszego regionu udział w naszym rajdzie biorą także załogi z Katowic i Tychów, a niektórzy z nich są zrzeszeni także w naszym klubie – mówi Jerzy Salwiczek, prezes AMK Ślązak. Na wynik największy wpływ miał czas przejazdu i jego „czystość”. Za potrącenie pachołka naliczana była 5-cio sekundowa kara czasowa, a taką trudno odrobić.

Maluchem do mety

W klasie I pierwsze miejsce z czasem łącznym 12:47,68 zajął Piotr Gadziński wraz z pilotem Agatą Radecką. Na drugim miejscu ze stratą aż 27 sekund do lidera uplasowali się Wojciech Pajchrowski i Anna Świerczek, a na trzecim miejscu, ze stratą ponad minuty do zwycięzcy, na mecie zjawili się Rafał Wojciechowski i Marcin Grzonka. Zwycięzcy w klasie I startowali fiatami 126p. Bardzo zacięta rywalizacja toczyła się także w klasie II. Tu zwyciężyli Adam Stokowski i Grzegorz Marzec fiatem cc, którzy z czasem 11:38,07 aż o 43 sekundy wyprzedzili sklasyfikowanych na drugiej pozycji Łukasza Szywacza i Rafała Śmietanę fiatem sc. Trzecie miejsce z czasem 13:40,84 zajęła załoga Radosław Nimtsz i Adam Stokowski fiatem sc.

Z większą mocą

Wśród zawodników jeżdżących najmocniejszymi samochodami, czyli w klasie III, najlepiej z trasą poradziła sobie załoga Marcin Świder i Michał Tomaszewski citroenem saxo, która przybyła na metę z czasem 13:16,41. Ze stratą 12 sekund do lidera jako druga na mecie zjawiła się załoga Leszek Kapłan i Dawid Bywalec z peugeot 106, a trzecie miejsce zajęli Tomasz i Joanna Sanecznikowie z suzuki swift (czas 14:46,85).

W rocznej klasyfikacji generalnej po dwóch wyścigach w klasie I prowadzi Piotr Gadziński (16 pkt.), drugi jest Wojciech Pajchrowski (13 pkt.), a trzecie miejsce zajmują Witold Świerczek i Rafał Wojciechowski (obaj po 6 pkt.). W klasie II na czele stawki z 10 punktami znajduje się Rafał Szywacz, drugi ze stratą 3 punktów jest Leszek Grzonka, a trzeci z 6 punktami na koncie jest Adam Stokowski. W III klasie liderują Tomasz Sanecznik i Mateusz Salwiczek (obaj po 4 pkt.), a tuż za nimi znajduje się Marcin Świder (3 pkt.).

• Numer: 20 (382)
  • Data wydania: 15.05.07