Na korcie przy święcie

15.05.2007 00:00
Ewa Bargieł, Bartłomiej Blokesz, Patrycja Rduch i Jakub Bembnista wygrali turniej tenisa ziemnego.

Kilkunastu tenisistów wzięło udział w turnieju tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży z okazji święta 3 Maja. Zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu i zgromadził kilkunastu zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

Wśród dziewczyn młodszych w znakomitym stylu zwyciężyła Patrycja Rduch, drugie miejsce zajęła Joanna Kowalik, a trzecia była Anna Szydłowska. Wśród chłopców młodszych zwyciężył Jakub Bembnista, a drugi był Mariusz Dąbkowski. Bardzo ciekawe mecze rozgrywane były także wśród starszych zawodników. Spośród dziewczyn najlepszą tenisistką okazała się Ewa Bargieł, druga była Dominika Radecka, a trzecie miejsce zajęła Magda Rugor. Wśród chłopców zwyciężył Bartłomiej Blokesz, który w finale wygrał z Michałem Ratajskim. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Wawer.

Dla najlepszych ufundowano nagrody rzeczowe, dyplomy i statuetki, które wręczył kierownik sportowy MOSiR Centrum Wodzisław Roman Zieliński oraz instruktor tenisa stołowego Andrzej Jendrysik.

Lubisz tenis - zapisz się

Tymczasem Szkółka Tenisowa, działająca przy MOSiR Centrum w Wodzisławiu ogłosiła zapisy na zajęcia tenisa ziemnego. Mogą w nich uczestniczyć dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych. Instruktorem prowadzącym zajęcia jest Andrzej Jendrysik, który udziela wszelkich informacji na temat działania szkółki i organizacji zajęć treningowych. Zbiera również zapisy do Szkółki przed lub po zajęciach treningowych oraz telefonicznie - 668 346 822. Miesięczna opłata za udział w zajęciach wynosi 80 zł, a liczba zawodników ze względów szkoleniowych jest ograniczona. Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17.00 na kortach MOSiR przy ul. Bogumińskiej 8.

• Numer: 20 (382)
  • Data wydania: 15.05.07