Świetnie chłopaki!

15.05.2007 00:00
Andrzej Klimas wicemistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Opolu. Bardzo dobrze spisał się także Mateusz Mura.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka Rydułtowy rywalizowali w dniach 28-29 kwietnia. – Olimpiada to najważniejsza w sezonie impreza sportowa dla juniorów młodszych - mówi ich trener Jan Mańka. 16-letni Andrzej Klimas w wadze 60 kg wywalczył wicemistrzostwo, a jego kolega z klubu Mateusz Mura w kategorii 50 kg zajął 5 miejsce. - Tymi wynikami nasi zawodnicy potwierdzili drugą pozycję wśród klubów judo na Śląsku po Czarnych Bytom, którzy na tej imprezie zdobyli dwa medale - dodaje Mańka. W zawodach udział brały czołowe kluby z całej Polski.

Przed Andrzejem Klimasem bardzo ważne zawody. 26 maja startować będzie w Międzynarodowym Turnieju Judo w Szczyrku, który jest jednocześnie ostatnią i najważniejszą eliminacją do Mistrzostw Europy w Serbii w lipcu. Jego trener Jan Mańka potwierdza jego bardzo dobre przygotowanie, ale przestrzega przed nadmiernym entuzjazmem. – Andrzej jest bardzo dobry technicznie, ale gorzej z siłą fizyczną, która na tego typu zawodach odgrywa znaczącą rolę. Od kilku miesięcy intensywnie trenuje. Myślę, że na zawody w Szczyrku będzie bardzo dobrze przygotowany – mówi Mańka.