Wyścig twardzieli po raz drugi

27.02.2007 00:00
Krzysztof Skiba wygrał II Bieg Twardziela.

Biegi Stowarzyszenie „FORMA” wspólnie z Urzędem Miasta Wodzisław Śl. zorganizowało II edycję Biegu Twardziela. W biegu wzięli udział zawodnicy z całej Polski, m.in. z Uniejowa, Pajęczna, Katowic, Siemianowic, Chorzowa, Wałbrzycha, Bielska - Białej, Węgierskiej Górki, Lublińca, a także czeskiej Ostrawy. Zawodnicy mieli do pokonania malowniczą trasę o długości 7,2 km, która wiodła polami, skrajem lasu, gdzie uczestnicy biegu mogli się spotkać z przebiegającymi sarnami. Bieg ukończyło 40 zawodników, najlepszym okazał się zawodnik z wodzisławskiej „FORMY” Krzysztof Skiba, który uzyskał czas 0:25:07. Drugie miejsce zajął Adam Koloska także z „FORMY” z czasem 0:25:28, a trzeci był ubiegłoroczny zwycięzca I edycji Kazimierz Grycman z Ciechowic z czasem 0:25:47.

Bardzo dzielnie na trasie walczyły panie, najlepszą okazała się zawodniczka z WKB „META” Lubliniec Mariola Młynarska z czasem 0:30:31, druga to Ewa Kisiel z KB „Józefiuka” Katowice - 0:32:18, a trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Janita z „FORMY” z czasem 0:33:12.

Mężczyźni walczyli także w 4 kategoriach wiekowych. W kategorii od 16 do 29 lat pierwsze miejsce zajął Marek Kubista 0:29:44 (KB „Józefiuka” Katowice), drugi był Grzegorz Olejniczak 0:30:43 (Energetyk Rybnik), a trzecie miejsce zajął Adam Marszałkowski 0:31:57 („FORMA” Wodzisław Śl.). W kategorii od 30 do 39 lat pierwszy na linię mety przybiegł Bogusław Nosal 0:27:42 („FORMA” Wodzisław Śl.), drugi był Andrzej Piecha 0:27:42 (Energetyk Rybnik), a trzecie miejsce zajął Robert Tur 0:29:38 („FORMA” Wodzisław Śl.). W kategorii od 40 do 49 lat pierwsze miejsce zajął Mirosław Gerlich 0:27:32 („FORMA” Wodzisław Śl.), drugie Stanisław Dyrlaga 0:27:59 (KS „Halny” Węgierska Górka), a trzecie Włodzimierz Chajdas 0:29:06 („Meta” Lubliniec).

W najstarszej kategorii obejmującej zawodników w wieku 50 lat i więcej pierwszy na linię mety przybiegł Andrzej Siwczyk 0:26:36 (Chemia Hurt Rybnik), drugi był prezes Stowarszyszenia Forma Wodzisław Zbigniew Marszałkowski 0:27:28, a trzecie miejsce w tej kategorii zajął Tadeusz Kuczera 0:27:55 z Jankowic. Najstarszym zawodnikiem był Kazimierz Łopatka z wodzisławskiej „FORMY”, który na stałe mieszka w Chorzowie, ale startuje w barwach „FORMY” dzielnie radząc sobie na trasach nawet maratonów. W biegu twardziela uzyskał czas 0:36:24 zajmując 32 miejsce. – Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom: firmie BEKO z Warszawy, UPC, SM „Marcel”, firmie FARM-FRITES z Gdyni, Zbyszkowi Chrobokowi i Jerzemu Waltarowi oraz wszystkim, którzy nas wspomagali od strony technicznej. Bez nich takie zawody nie mogłyby się odbyć – mówi prezes Stowarzyszenia „FORMA” Zbigniew Marszałkowski. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkową statuetkę i brali udział w losowaniu nagród rzeczowych. Najbliższe starty „FORMY” to bieg na dystansie 15 km w Katowicach 18 marca i 25 marca w Warszawie – półmaraton.

• Numer: 9 (371)
  • Data wydania: 27.02.07