Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Grecja nie tylko starożytna

20.02.2007 00:00
Kolejna wystawa fotograficzna w bibliotece.

Wystawę „Są takie miejsca na ziemi – Grecja” można oglądać w Mini – galerii Gminnej Biblioteki Publicznej w Gołkowicach. Swoje zdjęcia prezentuje Arkadiusz Kogut, który w ten sposób chciał pokazać mniej znane oblicze tego kraju.

– Chciałem pokazać Grecję inaczej niż pokazują ją na większości wystaw – mówi Arkadiusz Kogut. – Zazwyczaj oglądamy znane zabytki starożytności, Panteon, Ateny, białe posążki i kolumienki. Ja skupiłem się na Riwierze Olimpijskiej i uważam, że jest ona równie piękna i warta zobaczenia jak pozostałe części tego wspaniałego kraju o cudownej historii i kulturze.

Arkadiusz Kogut jest wychowankiem Państwowego Domu Dziecka w Gorzyczkach, po ukończeniu szkoły górniczej w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął pracę w jednej z firm w tym mieście. Jak sam mówi, fotografia jest jego pasją i nigdy nie traktował jej zawodowo lub zarobkowo. Najczęściej fotografuje pejzaże i krajobrazy. Jego ulubioną formą fotografii jest reportaż, gdyż  pozwala stykać się z ludźmi, wydarzeniami, emocjami. Współpracuje jako fotoreporter z Jastrzębskim Portalem Informacyjnym „Jasnet”. „Są takie miejsca na ziemi – Grecja” to jego pierwsza samodzielna autorska wystawa. Została ona po raz pierwszy zaprezentowana w jastrzębskim Domu Zdrojowym. W Gołkowicach wystawę można oglądać do końca lutego.

(jak)

  • Numer: 8 (370)
  • Data wydania: 20.02.07