Zapowiedz kulturalne
- XXVI Wodzisławskie Spotkania z Folklorem odbędą się w trzeci weekend października – 20 i 21.10. Tradycyjnie festiwal odbędzie się na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wodzisławskie Spotkania z Folklorem to prezentacja folkloru muzycznego i słownego oraz tańca, której towarzyszy kiermasz sztuki ludowej. Podczas imprezy odbywają się koncerty zespołów folklorystycznych, regionalnych, autentycznych i stylizowanych oraz zespołów folkowych, inspirowanych muzyką źródeł. Twórcy indywidualni oraz grupy folklorystyczne mogą zgłaszać swój udział do 9 października w WCK.
- Trwa Ostry Dyżur Poetycki – konfrontacje artystyczne przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia, ogarniętych pasją tworzenia poezji lub rzeczywistości scenicznej na kanwie poezji własnej lub publikowanej. Przedsięwzięcie organizowane przez WCK i Teatr Wodzisławskiej Ulicy potrwa do 10 listopada.
- 27 września w restauracji „Leśniczówka”, na wodzisławskim rynku oraz w okolicach historycznego grodziska będzie się odbywał plener malarski organizowany przez WCK. Tego samego dnia komisja konkursowa wyłoni najlepsze prace, które zostaną nagrodzone i opublikowane w przygotowanym kalendarzu, lokalnych mediach oraz na stronie WCK. Konkurs ma na celu ukazywanie i promocję urokliwych miejsc Wodzisławia Śląskiego w przededniu obchodów 750-lecia powstania miasta.
- 29 września o godz. 10.00 w Galerii pod fikusem Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu odbędzie się uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej „Powiat wodzisławski – miejsca znane i nieznane”. Ponadto w Galerii pod fikusem do końca września można oglądać wystawę twórczości Beaty Waligórskiej-Rzaczek pt. „Melancholia”. Autorka jest członkiem grupy artystycznej „Konar” z Rydułtów.
- 6 października o godz. 18.00 w galerii Epicentrum Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu Zdroju odbędzie się wernisaż wystawy Tomasza Tobolewskiego „Rysunek i grafika”. Autor jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Wydziału Grafiki w Katowicach. Jest wykładowcą w Katedrze Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz asystentem w Katedrze Malarstwa ASP w Katowicach. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Wystawa w MOK w Jastrzębiu potrwa od 29 września do 13 października.
- 29 września o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbędzie się otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej „W obiektywie – Tradycja a współczesność” a także wystawy poplenerowej „Piękno niedostrzegalne”. Tego samego dnia w MOK w Radlinie o godz. 18.30 odbędzie się koncert kameralny w wykonaniu Marka Wójtowicza.
- 29 września na scenie kina Centrum w Jastrzębiu Zdroju wystąpi kabaret Ani Mru Mru. Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł, w dniu koncertu zapłacimy za nie o 5 zł więcej.
- 11 listopada na sali widowiskowej Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach odbędzie się VII powiatowe spotkanie z piosenką religijną. W ramach imprezy jako gość specjalny wystąpi grupa PIN, której solistą jest Andrzej Lampert. Na scenie zaprezentują się ponadto zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu wodzisławskiego, raciborskiego, rybnickiego i cieszyńskiego. Wstęp wolny.
Najnowsze komentarze