Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Sonda

18.07.2006 00:00
Czy planujesz wyjechać za granicę do pracy?
Radosław Tytko z Wodzisławia
Nie jestem zainteresowany pracą za granicą. Jestem patriotą i uważam, że powinniśmy pracować we własnym kraju. Niemniej jednak zdaję sobie sprawę z sytuacji finansowej, która wielu ludzi zmusza do pracy poza granicami Polski. Taką osobą jest mój brat , który pracuje we własnym zawodzie w Holandii. Trzeba także wziąć pod uwagę trudności w relacji małżeńskiej osób wyjeżdżających za granicę. Wiąże się to z wielką rozłąką od rodziny czy małżonka, co w konsekwencji może prowadzić do rozpadu związku. 
 
Grzegorz Blaszczyk z Pszowa
Jestem zdecydowanie zwolennikiem pracy poza granicami Polski, również w przypadku wyjazdu na stałe. Nie jestem człowiekiem, który za wszelką cenę musi pozostać w kraju. Wyjazd to często ciekawa propozycja dla ludzi znających język i mających odpowiednie predyspozycje. Osobiście bardzo chętnie skorzystałbym z takiej propozycji. Czemu nie. Z pewnością warunki finansowe byłyby lepsze. Mój kuzyn wyjechał i kilka lat pracuje w Anglii. Nie narzeka.
 
Dorota Brzezińska z Pszowa
Myślę, że poza granicami Polski komfort życia jest zdecydowanie lepszy, podobnie jeśli chodzi o pracę. Osobiście na pewno bym skorzystała z takiej propozycji. Nie przeraża mnie wyjazd na stałe z Polski. Mam w rodzinie osoby, które skorzystały z takiej możliwości. 

Joanna Wróblewska z Pszowa
Mój ojciec pracuje w Hiszpanii, ja również chciałabym skorzystać z takiej możliwości pracy. Mogłabym wyjechać poza granice Polski na stałe i zostać tam nauczycielem języka polskiego lub angielskiego. W mojej decyzji biorę pod uwagę także rozwój gospodarczy oraz uczciwość osób innego kraju. W porównaniu z Polską są to nieraz  czynniki występujące zdecydowanie na większym poziomie.
 
Małgorzata Sutor z Rybnika
Problem wyjazdu do pracy za granicę jest bardzo złożony. Osobiście nigdy nie wyjechałabym na stałe z Polski. Dopuszczam jednak czasowy wyjazd w celu poprawienia  własnej sytuacji materialnej. Dla osoby żyjącej w związku małżeńskim wyjazd wiąże się jednak z wieloma trudnościami. Rodzina często zostaje pozbawiona ojca czy matki, czego konsekwencją jest nieprawidłowe jej funkcjonowanie, a to odbija się bezpośrednio na jej członkach.
  • Numer: 29 (338)
  • Data wydania: 18.07.06