Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Wolni od nałogów

06.06.2006 00:00
Uczniowie ZSP 2 przekonują, że życie bez nałogów jest piękniejsze. Jako przestrogę pokazali swoje prace. Plakaty przestrzegają przed alkoholem, narkotykami i papierosami.
Wiceburmistrz Henryk Niesporek publicznie wyznał, że leczył się z alkoholizmu.
 
„Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać!” - śpiewał do mikrofonu Adrian Lang, a towarzyszyła mu Joanna Macionczyk. Już po chwili przebój Stanisława Sojki podchwyciła publiczność. W takim nastroju przebiegał program artystyczny towarzyszący wystawie plakatów o tematyce profilaktycznej w ZSP nr 2 w Rydułtowach. Plakaty przestrzegające przed alkoholem, narkotykami i papierosami wykonali uczniowie rydułtowskiej szkoły w ramach realizacji II roku projektu Sokrates - Comenius. Projekt zatytułowany jest „Szkoła bez nałogów, przemocy i prześladowań”. Wystawie plakatów towarzyszyła prezentacja multimedialna. Młodzi ludzie, pod okiem polonistki Justyny Zarembskiej-Mańki przygotowali także ciekawy program artystyczny „Szukamy wartości”. Przez ostatnie miesiące staraliśmy się przekonać, że alkohol, narkotyki, to wędrówka donikąd. Inspiracją stał się dla nas Jan Paweł II - mówili uczniowie występujący na scenie. Na zakończenie przez głosowanie wybrano trzy najlepsze plakaty. Konkurs wygrała Małgorzata Stopa. Drugie miejsce zajął Ariel Grzenia, a trzecie - Marzena Dumin. Nagrodą dla autorów wybranych prac jest wyjazd do szkoły partnerskiej na Słowacji, gdzie ich prace będą brały udział w konkursie międzynarodowym. Na koniec, siedzący wśród gości Henryk Niesporek, wiceburmistrz Rydułtów wyznał publicznie, że również sam miał kiedyś problemy z alkoholem. Ja również byłem uzależniony, ale wygrałem i od kilku lat chodzę po tym świecie trzeźwy. Jestem z tego powodu niezmiernie szczęśliwy - wyznał wiceburmistrz Niesporek. Stwierdził, że nie wstydzi się tego i kiedy tylko może stawia siebie jako przykład wygranej walki z nałogiem. Choroby nikt sobie nie wybiera. Od kilku lat nie piję. Mogę wam tylko tyle powiedzieć, jeśli wpadniecie w sidła nałogu, jak najszybciej szukajcie lekarza albo terapeuty - radził młodym ludziom wiceburmistrz. Dodajmy, że koordynatorem projektu Sokrates - Comenius w ZSP nr 2 jest Małgorzata Kochanowicz.
 
(izis)
  • Numer: 23 (332)
  • Data wydania: 06.06.06