Dramatyczna walka

10.01.2006 00:00
Bardzo dobrze spisała się szpadzistka Górnika Radlin Dominika Mosler podczas zawodów Pucharu Świata Juniorów w Bratysławie. W stawce 131 zawodniczek zajęła 15. miejsce.
Czołowa zawodniczka Górnika zakwalifikowała się do grona 32 najlepszych szpadzistek tych zawodów po wygraniu bardzo ciężkiej walki z rywalką z Niemiec. Na 17 sekund przed końcem radlinianka przegrywała trzema trafieniami, ale zdołała wyrównać. W dodatkowej minucie walki to ona zadała decydujące trafienie. Do bardzo udanych może zaliczyć swój pierwszy występ w zawodach tej rangi kolejna radlinianka Martyna Szymańska. Zajęła ona ostatecznie 50. miejsce, walkę o wejście do grona najlepszych 32 szpadzistek przegrała ze Szwajcarką, aktualną drużynową mistrzynią świata.

Natomiast nie wyszedł start w Bratysławie Danielowi Skatule. Najlepszy radliński szpadzista był chory, co wpłynęło na jego słabszą postawę. Zajął 50. miejsce wśród 134 zawodników.

Przed świętami Dominika Mosler, Martyna Szymańska oraz trener Krzysztof Urbański uczestniczyli w obozie kadry narodowej juniorów, który odbył się w Wiśle.