Trzy razy „K”

06.09.2005 00:00
Gwiazda Skrzyszów pokonała Polonię Marklowice 3:1.
Karaś, Kowalski, Krupa - oto autorzy trzech bramek dla Gwiazdy Skrzyszów w derbowym meczu z Polonią Marklowice. W sobotę wieczorem beniaminek czwartej ligi pokazał pazury i brawurowo pokonał Polonię 3:1. Pierwsze spotkanie tych zespołów w panteonie czwartej ligi, obejrzała rekordowa liczba kibiców - około pół tysiąca. W pierwszej części meczu obie drużyny zdecydowanie broniły dostępu do swojej bramki. Goście próbowali podejść przeciwnika, oddając po kilka strzałów na bramkę. Raz uderzał Mazurek, dwukrotnie Krupa, ale Mika nie dał się zaskoczyć. W drugiej odsłonie kibice doczekali się wreszcie bramek. W 60 min. sędzia podyktował rzut wolny dla Skrzyszowa. Świetnym strzałem popisał się Karaś, który wyskoczył najwyżej i strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Pięć minut później składną i jedyną skuteczną w tym meczu akcją popisali się poloniści. Jej bohaterem był najlepszy strzelec Polonii - Dariusz Halszka, któremu i tym razem udało się pokonać przeciwnika. Później, do końca spotkania, padały już tylko bramki dla gości. Najpierw w 79 minucie Kowalski strzelił głową drugą bramkę dla Gwiazdy, a wynik meczu ustalił Krupa strzałem z szesnastu metrów.

Na pocieszenie Polonii pozostało zwycięstwo drużyny rezerwowych, która pokonała skrzyszowską Gwiazdę 0:2. Do przerwy również był bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie prowadzenie dla Polonii zdobył Knesz popisując się dokładnym strzałem z szesnastu metrów. Wynik ustalił Stolarski, który w zamieszaniu pod bramką gospodarzy wpakował piłkę do siatki.

Składy drużyn w meczu IV ligi:
Polonia Marklowice - Gwiazda Skrzyszów 1:3 (0:0) Gole: Halszka ‘65 - Karaś ‘60, Kowalski ‘79, Krupa ‘82 Widzów: 500 Sędziował: Mariusz Cherian (Katowice)Polonia: Mika - Piechoczek, Staniek, Owczarek - Dziedzic, Sobol (82 Knesz), Mańka, Pawelec, Maciej Skupień (74 Brachman) - Halszka, Powiecko Trener: Powiecko LeszekGwiazda Skrzyszów: Szkalbmierski, Wąsik, Borycki, Dróżdż, Karaś, Kowalski (78’ Szymiczek), Mazurek, Jachimowicz (87’ Pieczka), Gabryś (60’ Szweda), Pietrzak M (46’ Dziadek), KrupaTrener: Wolny Jerzy