Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Pechowe losowanie

30.08.2005 00:00
Zagłębie Sosnowiec będzie przeciwnikiem wodzisławskiej Odry w II Rundzie Pucharu Polski.
Pierwsze spotkanie zaplanowano na 20 lub 21 września na stadionie w Wodzisławiu Śląskim. Do rewanżu dojdzie 25/26 października w Sosnowcu. W Zagłębiu gra obecnie dwóch byłych piłkarzy Odry. Są to Marcin Bęben i Dawid Skrzypek. Gdy dowiedziałem się, że wylosowaliśmy Odrę od razu zadzwoniłem do taty – mówi pierwszy z nich. Zadzwoniłem, by zakomunikować mu, że mieli dużego pecha. Poważnie mówiąc, szanse są jednak równe, choć mamy korzystniejszą sytuację, bo rewanż gramy u siebie. Wizyta w Wodzisławiu Śląskim dla tych dwóch piłkarzy będzie miała szczególny wymiar. Do tej pory oba kluby nigdy nie zmierzyły się w oficjalnym pojedynku. Jak podkreślają fachowcy, Odra trafiła najgorzej ze wszystkich pierwszoligowców. Zagłębie Sosnowiec to bardzo trudny rywal, który w tym sezonie będzie walczył o awans do Ekstraklasy. Pocieszać się należy tym, że w ostatnim pojedynku z drugoligową drużyną Odra odprawiła z kwitkiem Widzew Łódź (baraże), i to z wyraźną przewagą.
 
(pf)
  • Numer: 35 (292)
  • Data wydania: 30.08.05