Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

W skrócie - powiat wodzisławski

21.06.2005 00:00
 

POWIAT

  • 17 czerwca w Powiatowym Centrum Konferencyjnym zorganizowano uroczystość pożegnania pracowników oświaty odchodzących na emeryturę ze szkół średnich. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu odeszli: Irena Janeta, Alojzy Magiera, Bogdan Fitał. Z Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śl.: Ilona Junga, Anna Bąk i Zenona Gąska.  Zasadniczą Szkołę Zawodową opuścił Przemysław Michalski. Z Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego odszedł z kolei Mirosław Guz oraz Jan Kuc, Czesław  Zając, Henryk Szebesta i Elżbieta Kozioł. ZSP w Pszowie opuściła Wanda Rzuciło, natomiast ZSP nr 1 w Rydułtowach Lidia Kotuła. Ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego na emeryturę odeszła Maria Dragon, Łucja Pruska oraz Tadeusz Althajm. Z wodzisławskiego „Ekonomika” odeszła Anna Graczyk, natomiast z ZSP w Radlinie Helena Prachowska. Z Zespołu Szkół Technicznych z kolei odeszła Teofila Milej.

PSZÓW

  • W tym tygodniu pszowska biblioteka włącza się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. W poniedziałek i wtorek głośne czytanie bajek odbędzie się w Filii nr 2 w Krzyżkowicach. Czytać będą Helena Kudla, Gilbert Kramarczyk, zastępca burmistrza oraz Anna Migacz, nauczyciel SP nr 3. Od poniedziałku do środy podobna akcja odbywa się w głównej siedzibie książnicy. Przez trzy dni o godzinie 10 pszowskie dzieci słuchać będą głośnej lektury w wykonaniu Piotra Fiszera, strażaka, Ryszarda Zapała, burmistrza Pszowa oraz ks. Józefa Fronczka, pszowskiego proboszcza.

WODZISŁAW

  • Przedstawiciele Alanyi odwiedzili uczniów SP 16 z Zawady oraz z Gimnazjum Nr 2. Mer tego tureckiego miasta i pozostali goście przyglądali się wodzisławianom, którzy  przygotowali program artystyczny. Przypomnijmy, że ponad 40 dzieci ze SP 16 oraz Gimnazjum Nr 2 przez ponad tydzień gościło w Alanyi, która od 5 lat jest partnerskim miastem Wodzisławia Śl.

RYDUŁTOWY

  • Blisko pół tysiąca dzieci z Rydułtów uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zorganizowała ją rydułtowska biblioteka. Przez dwa tygodnie głośne czytanie rozlegało się m.in. na placu Konarzewskiego przed magistratem, na oddziale dziecięcym w szpitalu, a także w samej książnicy. W role czytających wcielili się Alfred Sikora, burmistrz, Henryk Niesporek - wiceburmistrz, Barbara Wojciechowska, radna, Honorata Sordyl, Jan Krolik - komendant PSP w Rydułtowach, ks. Bogdan Opitek - proboszcz parafii św. Jerzego, ks. Bogdan Rek - wikariusz, Stanisław Leszczyński - przedstawiciel straży granicznej, Barbara Woźnica - bibliotekarka, Katarzyna Bodziony - bibliotekarka stażystka oraz Maria Antonina Wieczorek.
  • 26 czerwca na terenie miasta odbędzie się wyścig kolarski „Kryterium uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy”. Zawodnicy i zawodniczki jeździć będą następującymi ulicami: Sobieskiego, Strzelców Bytomskich, Mickiewicza oraz Ofiar Terroru. W związku z powyższym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na tych ulicach w godz. od 12.00 do 17.00 za co organizatorzy z góry przepraszają.

RADLIN

  • Biuro Porad Obywatelskich w Radlinie realizuje projekt pt. „Pomocna dłoń” sfinansowany przez Pełnomocnika Rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Skierowany jest on przede wszystkim do kobiet doświadczających przemocy. W Biurze można zasięgnąć bezpłatnych, bezstronnych, objętych tajemnicą porad udzielanych przez przeszkolonych doradców. Ponadto można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dyżurującym tutaj prawnikiem oraz posiąść informacje na temat instytucji wspierających osoby dotknięte przemocą. Niniejszy projekt realizowany jest wspólnie z Komisariatem Policji w Radlinie w ramach programu „Pomoc ofiarom przestępstw”. Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu i potrwa do września. Biuro Porad Obywatelskich w Radlinie mieści się przy ulicy Solskiego 15. Poniedziałek 10.00 - 14.00; wtorek 10.00 - 14.00, od 14.00 - 18.00 dyżur prawnika; środa: 15.00 - 18.00; czwartek: 14.30 - 16.30.
  • Numer: 25 (282)
  • Data wydania: 21.06.05